صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رييس جمهور، حل منازعه کوچی و ده نشين را به حضرت صبغت الله مجددی سپرد

رييس جمهور، حل منازعه کوچی و ده نشين را به حضرت صبغت الله مجددی سپرد

رييس جمهورغنى، مسئله حل منازعه در مربوطات ولايت ميدان وردک ميان کوچی ها و ده نشينان را به حضرت صبغت الله مجددی سپرد.درخبرنامۀ دفترمطبوعاتى رياست جمهورى که روزدوشنبه (٨سرطان )به پژواک رسيده ، آمده است که رييس جمهور  طى  پيامى از صبغت الله مجددی خواسته است  که برای حل منازعات کوچی و دهنشين در اسرع وقت اقدام نمايد.

خبرنامه افزوده است که عبدالعلی محمدی مشاور حقوقی رييس جمهور،  اين پيام اشرف غنى را  در محفلی که به همين مناسبت  درمنزل مجددى برگزارشده بود ، به  وى رسانيده است .

به نقل ازخبرنامه ، حنيف اتمر مشاور امنيت ملی در اين مراسم ، اظهار نمود : "منازعه ی کوچی و دهنشين معضل بزرگ است، به جای اين که طی اين سال ها برای آن يک راه حل اساسی و بنيادی جستجو شود، اين معضل سال به سال بزرگتر شده است. "

اتمر همچنان ياد آور شد که بعضی از حلقات در داخل از اين مسئله سوء استفاده کرده و بر گسترش آن دامن می زنند. مخالفين دولت  نيز به نفع خود از اين معضل استفاده سوء می نمایند.

قابل ذکر است که اين کميسيون متشکل از ٥٧  نفرعضو است که از ميان علما، متنفذين ، محاسن سفيدان و بزرگان قومی ولايات مختلف انتخاب شده است که دارای چهار کميته در بخش های تثبيت خسارات،  تثبيت علفچرها،  اسکان و کميته بررسی اسناد مالکيت می باشد.

همچنان قرار بر اين شد که برای انتخاب رييس دار الانشاء ، معاونين و روسای کميته ها جلسه بعدی کميسيون در روزهای آينده داير گردد.

قابل ذکر است که هیاتی متشکل از اعضای این کمیسیون، برای میانجیگری و توقف منازعات جاری روز آینده عازم ولایت میدان وردک خواهند شد.

حنیف اتمر  مشاور  امنیت ملی، عبدالعلی محمدی مشاورحقوقی رییس جمهور و اکرم خپلواک نماینده خاص رئیس جمهوردر امور سیاسی که در این جلسه حضور داشتند، از تعهد حکومت نسبت به حل این معضل سخن گفتند.

همچنان  اتمر به نمایندگی از حکومت، حمایت و پشتیبانی خود را از این کمیسیون اعلام نمود. (پژواک)