صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ولسوالی ناوه هلمند بصورت کامل به تصرف دولت درآمد

ولسوالی ناوه هلمند  بصورت کامل به تصرف دولت درآمد

وزارت دفاعملی اعلام کرده است که ولسوالی ناوه هملند از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی شده و بصورت کامل به تصرف نیروهای دولتی درآمده است.
این وزارت دیروز دوشنبه، ۲۶ سرطان، با نشر یک خبرنامه مطبوعاتی بازپسگیری این ولسوالی را تایید کرد. در خبرنامه این وزارت آمده است که علمیات تصفیه ولسوالی ناوه از دو روز پیش آغاز شده بود و ساعت ۹:۳۰ شب دوشنبه، بصورت کامل به تصرف دولت درآمد. این عملیات از دو سمت شمال و جنوب این ولسوالی راه اندازی شده بود.
وزارت دفاع گفته است که در این عملیات به مخالفین مسلح دولت ضربات شدید وارد شده و آنها از ساحه متواری شدهاند. این وزارت افزوده است که در این عملیات ۵۴ نفر از نیروهای مخالف دولت کشته ، ۶ نفر آنها زخمی و یک نفر دیگر نیز دستگیر شده است.
وزارت دفاع در باره تلفات نیروهای دولتی و غیرنظامیان معلوماتی ارائه نکرده است.
در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که در این عملیات چندین عراده موتر، موتور سایکل و مقداری سلاح و مهمات مربوط به مخالفین دولت، ازبین برده شده است.
وزارت دفاع گفته است که عملیات تصفیه و خنثی سازی ماینها در این ولسوالی هنوز هم ادامه دارد.
ولسوالی ناوه هلمند حدود یک سال پیش به تصرف گروه طالبان درآمد. این ولسوالی چندین بار بین نیروهای دولتی و گروه طالبان تبادله شده است. سال گذشته نیز نیروهای دولتی یک علمیات برای بازپسگیری این ولسوالی راهاندازی کرد، اما بعد از مدتی مجبور به عقب نشینی شدند.
هلمند در جنوب کشور یکی از ولایتهای ناامن است. گروه طالبان در این ولایت حضور و فعالیت دارد و چندین ولسوالی این ولایت در کنترل مخالفین دولت است.