صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

52عضو گروه داعش در حمله‌های هوایی نیروهای امنیتی کشته شدند

52عضو گروه داعش  در حمله‌های هوایی نیروهای امنیتی کشته شدند

افغانستان ما:  در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی کشور 52 عضو گروه داعش در ولایتهای ننگرهار و کنر کشته شدند.
نیروهای امنیتی چند عملیات هوایی را به پناگاههای گروه داعش در شرق و جنوب شرق کشور دو روز پیش راه اندازی کرد. در نتیجه این عملیات، تنها در ولسوالیهای اچین و ده‌‌بالای ولایت ننگرهار 34عضو این گروه کشته شده است.
همچنین در ولسوالی سوکی ولایت کنر 18عضو این گروه در نتیجه حمله هوایی نیروهای امنیتی کشته شده است. گفته میشود که برخی قومندانان این گروه نیز شامل کشته شدگان است.
ولایتهای ننگرهار و کنر از جمله ولایت های ناامن به شمار میروند که گروه تروریستی داعش در آن بیشتر حضور دارند. گروه تروریستی داعش بیشتر در ننگرهار حضور دارد و از آن به حیث پناهگاه استفاده میکند.

کشته شدن دو فرمانده برجسته طالبان در پکتیا
در همین حال، وزارت دفاع ملی میگوید که در ولسوالی احمدآباد ولایت پکیتا دو فرمانده برجسته گروه طالبان بهنامهای «ملاحضرت و قاری ناصر فدایی» همرای 13عضو دیگر این گروه کشته شدهاند.
همچنین، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولایتهای هلمند، غزنی، هلمند و لوگر نزدیک به 40 عضو دیگر گروه طالبان کشته و زخمی شدهاند.
در این عملیاتهای جداگانه در دو روز گذشته، در ولسوالی جغتوی ولایت زغنی 5 عضو گروه طالبان، در ولسوالی چرخ ولایت لوگر 2 عضو این گروه کشته و 3تن دیگر زخمی شدهاند. همچنین، در ولسوالیهای ناوه و گرمسیر ولایت هلمند، 25تروریست کشته شده و 13تن دیگر زخمی برداشتهاند.
در اعلامیه خبری وزارت دفاع ملی آمده است که 9حلقه ماین در نقاط مختلف کشور نیز از سوی نیروهای امنیتی کشف شده و مقداری سلاح و وسایط نقلیه گروه های تروریستی نیز به دست آنان افتاده است. همچنان در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، 2قرارگاه گروه های تروریستی به اثر عملیات پاکسازی تخریب شده است.