صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله گروه طالبان به ولسوالی اندر64 کشته و زخمی برجا گذاشت

حمله گروه طالبان به ولسوالی اندر64 کشته و زخمی برجا گذاشت

افغانستانما: مقامهای محلی در ولایت غزنی میگویند که در نتیجه حمله انتحاری گروه طالبان به مرکز ولسوالی اندر ولایت غزنی نزدیک به 40 تن از سربازان نیروهای امنیتی و دستکم  25 غیر نظامی کشته و زخمی شده اند.
دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی با نشر اعلامیه ای گفته است که گروه طالبان حوالی ساعت 2 بامداد روز سه شنبه 25 میزان، در قراول اول مرکز ولسوالی اندر حمله انتحاری کردند.
به گفته آنان گروه طالبان مواد انفجاری را در یک موتر جاسازی کرده بودند و پس از انفجار به مرکز و پوستههای اطراف مرکز ولسوالی حمله گروهی کردند.
عبدالکریم متین والی ولایت غزنی به خبرنگاران گفته است که در نتیجه این حمله بالای ولسوالی اندر، 15تن از نیروهای امنیتی کشته شده و 24 تن دیگر زخم برداشته است.
به گفته او، در این رویداد نزدیک به 25 فرد غیر نظامی نیز کشته و زخمی شده است. به اثر این حمله و درگیری، ساختمان های ولسوالی و قومندانی امنیه اندر نیز تخریب شده است.  درگیری میان افراد گروه طالبان و نیروهای امنیتی تا ساعت 10صبح روز گذشته در این ولسوالی ادامه داشت و پس از حدود 9 ساعت پایان یافت.
مقام های محلی میگویند که ادعای سقوط این ولسوالی به دست گروه طالبان نادرست است. این در حالی است که گروه طالبان ادعا کرده است که ولسوالی اندر به دست آنان سقوط کرده است.