صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تداوم خشونت در کابل؛ حمله انتحاری جان 15 کارآموز نظامی را گرفت

تداوم خشونت در کابل؛ حمله انتحاری جان 15 کارآموز نظامی را گرفت

وزارت دفاع ملی تایید کرده که در یک حمله انتحاری در مقابل دانشگاه نظامی مارشال فهیم،  15 کارآموز نظامی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شده است.
بر اساس اعلامیه وزارت دفاع ملی، این حمله ساعت 3:30 بعد از ظهر روز شنبه، 29 میزان،  صورت گرفته و مهاجم انتحاری موتر حامل کارآموزان نظامی را هدف قرار داد.
این حمله یک روز پس از حمله بر مسجد امام زمان زمان در دشت برچی در غرب کابل صورت گرفت. در حمله بر این مسجد که گروه داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت، 56 نفر کشته و 55 نفر دیگر زخمی شدند.
ارگ ریاست جمهوری در واکنش به این حمله نوشته که: « تروریستان و حامیان شان که اکنون بیشتر از هرزمان دیگر در انزوا قرار گرفته و در تمام میدانهای نبرد شکست خوردهاند، طی روزهای اخیر بهمنظور ایجاد فضای رعب و وحشت و به دستور بیگانهگان، مساجد و افراد ملکی را  در نقاط مختلف کشور هدف قرار دادهاند.»
در اعلامیه ریاست جمهوری آمده که حکومت و مردم افغانستان"مرعوب" اقدامهای تروریستی یک" اقلیت کوچک" نخواهند و مسیر رسیدن به صلح، ثبات و توسعه را با" جدیت" ادامه خواهند داد. در این اعلامیه همچنین از مقاومت و ایستادگی مردم در مقابل رویدادهای تروریستی، ستایش شده است.
ارگ افزوده: « افغانستان هرگز مکان امنی برای اندیشههای تاریک افراطگرایی و جریانهای تروریستی نبوده، مردم و حکومت افغانستان با عزم و ارادۀ قاطع، این جریانها را منزویتر و سرکوب خواهند کرد.»
فرماندهی نیروهای حمایت قاطع نیز به این حمله واکنش فوری نشان داد و آن را حمله به" آینده" افغانستان خواند. این نیروها در صفحه رسمی تویتر خود نوشتند که این حمله نشان میدهد که شورشیان" مستاصل" شدهاند و نمیتوانند در میدان جنگ در مقابل نیروهای امنیتی افغانستان برنده شوند.
شماری از رسانهها نوشتهاند که گروه طالبان مسئولیت حمله بر کارآموزان دانشگاه نظامی مارشال فهیم را به عهده گرفته است.
گروه طالبان هفته گذشته چندین حمله خونین بر مراکز نظامی در کشور انجام داد. حمله بر قومندانی امنیه ولایت پکتیا، حمله بر ولسوالی اندر ولایت غزنی و حمله بر کمپ چشمو در ولسوالی میوند ولایت قندهار حملاتی بودند که دهها کشته و زخمی برجای گذاشت.