صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رییس جمهور امروز به هند می‌رود

رییس جمهور امروز به هند می‌رود

افغانستانما: محمداشرف غنی رییس جمهور کشور امروز سه شنبه، دوم عقرب، در یک سفر رسمی، عازم دهلی پایتخت هندوستان میشود. آقای غنی را در این سفر یک هیات بلند رتبه دولتی همراهی خواهد کرد.
شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به روزنامه «افغانستانما» گفت که آقای غنی در این سفر با «رام ناته کوویند» رییس جمهور و «ناریندرا مودی» نخست وزیر هند دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
آقای مرتضوی هدف سفر رییس جمهور به هند را تقویت تجارت و سرمایهگذاری و گفتگو در مورد مبارزه مشترک با تروریزم و مسایل منطقه گفت.
قرار است آقای غنی پس از دیدار با مقامهای هندی در یک مرکز تحقیقی آن کشور سخنرانی کند. از سویی هم وزارت امور خارجه هندوستان گفته که بعد از دیدار ویژه با صدراعظم هند، بحث روی روابط اقتصادی و سیاسی بین هر دو کشور انجام میشود. آقای غنی به دعوت مشاور امنیتملی هند به آن کشور سفر میکند. مشاور امنیتملی هند هفته گذشته به کابل سفر کرده بود و از رئیس جمهور غنی دعوت کرد که به هند سفر کند.
با افزایش تنش بین افغانستان و پاکستان و بستن مرزهای دو کشور از سوی پاکستان، افغانستان تعاملات تجاری خود با هند را افزایش داده و مقامات دو کشور در تلاش هست تا روابط اقتصادی و تجاری خود را گسترش دهند.