صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر خارجه فرانسه: برای تحقق اهداف استراتژی جدید آمریکا همکاری همه جانبه می‌کنیم

وزیر خارجه فرانسه: برای تحقق اهداف استراتژی جدید آمریکا همکاری همه جانبه می‌کنیم

افغانستانما: وزیر امور خارجه فرانسه در دیدار با رئیس جمهور غنی اعلام کرد که کشورش از استراتژی جدید آمریکا در قبال افغانستان حمایت و برای تحقق اهداف این استراتژی همکاری همهجانبه میکند.
دفتر ریاست جمهوری با نشر اعلامیهای نوشته است که رئیس جمهور غنی شام روز یکشنبه، 28 میزان، با جان ایولو دریان، وزیر خارجه فرانسه در ارگ ریاست جمهوری دیدار و در رابطه با مسایل مختلف مرتبط به افغانستان و منطقه گفتگو کردند.
در این دیدار جانایولو دریان، از استراتژي جدید آمریکا اعلام حمایت کرد. او گفت: «ما آماده هستیم که جهت رسیدن به اهداف استراتژی متذکره، به سطح منطقه و جهان همکاری همهجانبه نماییم.».
رئیس جمهور غنی در این دیدار از حمایت و همکاری دولت فرانسه با دولت و مردم افغانستان همکاری کرده و گفته که با اعلام استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، تغییرات مثبت در منطقه رونما شده است.
وزیر خارجه فرانسه همچنین گفته است که کشورش از روند صلح به رهبری افغانستان حمایت میکند و افزوده که دولت فرانسه برای تامین صلح در افغانستان و منطقه، آماده هرگونه همکاری است.
ایالات متحده آمریکا در ماه آگست سال جاری میلادی، استراتژی جدید خود برای افغانستان و جنوب آسیا را اعلام کرد. در این استراتژی بر حمایت دولت و نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و تشدید عملیات نظامی علیه گروههای تروریستی تاکید شده است.
بعد از اعلام استراتژی، مقامات کشورهای مختلف در دیدار با مقامات افغانستان و آمریکا، حمایت خود را از این استراتژی اعلام کردهاند و گفتهاند که در راستای اجرایی کردن این استراتژی، همکاری میکنند.