صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت هلمند کشته شد

معاون والی نام‌نهاد طالبان برای ولایت هلمند کشته شد

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که ملا شاه ولی مشهور به ملا ناصر، معاون والی نامنهاد طالبان برای ولایت هلمند در یک عملیات هوایی کشته شده است.
خبرنامهای که این ریاست روز یکشنبه 12 قوس، به رسانهها فرستاده، مینویسد که این عضو ارشد طالبان، فرمانده قطعه سرخ طالبان برای ولایت هلمند در موسیقلعه بوده است.
به نقل از خبرنامه، ملا شاه ولی در سال 1393 خورشیدی از طرف ملا منان والی نامنهاد طالبان برای هلمند به عنوان معاون گماشته شده بود.
امنیت ملی در اعلامیهاش نوشته که این عضو گروه طالبان ضمن فعالیتهای تخریبی در قاچاق مواد مخدر و غصب زمینهای دولتی در نقاط مختلف هلمند دست داشته است.
در این خبرنامه امنیت ملی آمده که ملا شاه ولی در سازماندهی و حملههای چریکی گروه طالبان در ولایت هلمند به صورت مستقیم دخیل بوده است و در ولایتهای غور، بادغیس، ولسوالیهای میوند و غورک ولایت قندهار و ولایت ارزگان نیز سهم فعال داشت.
ریاست امنیت ملی همچنین نوشته است که در این عملیات علاوه بر معاون والی نامنهاد طالبان، دو فرمانده و یک انتحار کننده دیگر کشته شدهاند.
از سویی هم وزارت دفاع ملی اعلام کرده که در دو روز گذشته در نقاط مختلف کشور، 65 تروریست وابسته به گروههای داعش و طالبان کشته شدهاند. در بین کشته شدگان 6 عضو گروه تروریستی داعش نیز وجود دارد.
در خبرنامهای که این وزارت روز یکشنبه 12 قوس، به رسانهها فرستاده آمده است که 27 تروریست دیگر نیز زخمی شدهاند. وزارت دفاع در خبرنامه خود نوشته است که عملیات در ولایتهای ننگرهار، نورستان، میدان وردک، غزنی، خوست، کندهار، ارزگان، فراه، جوزجان، فاریاب، کندز و هلمند راهاندازی شده بود.
در عملیات انجام شده، یک عراده موتر در غزنی، 2 عراده موترسایکل در فراه، یک عراده موتر در ساحه تالانی مرکز ولایت ارزگان، 2 عراده موتر، 7 عراده موترسایکل و 10 موضع  و یک مقدار سلاح و مهمات در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند از بین برده شده است.
وزارت دفاع همچنین گفته است که در 24 ساعت گذشته 69 پرواز هوایی به حمایت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور انجام شده و 17 ضربه به لانههای دشمن وارد کرده است.
این عملیات در حالی صورت گرفته است که جان نیکولسن، فرمانده نیروهای ناتو در کشور روز شنبه در این مراسم انتقال مدیریت قوای سرحدی گفته بود که ما جنگ علیه تروریسم را آغاز کردهایم و برنده خواهیم شد.
آقای نیکولس اضافه کرده که نیروهای امنیتی افغانستان به حالت تهاجمی روی آورده که این امر باعث کاهش تلفات نیروها شده است. او تصریح کرده بود که نیروهای آمریکایی با نیروهای افغان همکاری میکند و گروه طالبان شانس برنده شدن را ندارد. "آنان یا باید صلح کنند و یا اینکه در میدان نبرد نابود شوند."