صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیران خارجۀ هند، روسیه و چین در مورد افغانستان و مبارزه با تروریزم گفتگو کردند

وزیران خارجۀ هند، روسیه و چین در مورد افغانستان و مبارزه با تروریزم گفتگو کردند

وزیران خارجۀ هند، روسیه و چین دیروز دوشنبه در دهلی جدید در کنار دیگر مسایل در مورد افغانستان و مبارزه با تروریزم نیز صحبت کردند.  سوشما سواراج وزیر خارجۀ هند در بخشی از صحبتهایش گفت که هند پالیسی جامع را برای مبارزه با تروریزم سفارش میکند.
 او افزود: هنگام بحث در مورد تروریزم، من دیدگاه خود را مطرح کردم که افزایش قابل توجهی از اعمال تروریستی توسط سازمانهای تروریستی از قبیل طالبان، داعش یا گروه دولت اسلامی، القاعده و لشکر طیبه به گونۀ مستقیم صلح و امنیت بین المللی را تضعیف میکنند و تلاشهای جهانی را برای تقویت اقتصاد جهانی و رشد و توسعه پایدار به خطر میاندازد.
سرگی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه هم گفت که در مورد افغانستان، شرق میانه و نیز شبه جزیره کوریا صحبت کردهاند. به گزارش خبرگزاری انترفکس روسیه، لاوروف گفته است که در مورد ادعاها در باره حمایت مسکو از طالبان هیچ شواهدی موجود نیست.  پیش ازین، جنرال جان نیکلسن فرماندۀ نیرو های امریکایی و ناتو در افغانستان گفته است که روسیه در تلاش مشروعیت بخشیدن به طالبان برای تضعیف فعالیتهای حکومت افغانستان و ناتو درین کشور است.
وانگ یی وزیر خارجۀ چین گفته است که در مورد افغانستان، شرق میانه و دیگر مسایل داغ منطقه و بین المللی صحبت کرده و روی این مسایل به یک اجماع دست یافتهاند.  نشست سه جانبه روسیه، هند و چین موسوم به گروه «ریک» دیروز در دهلی جدید برگزار شده بود. هند و روسیه از روابط نیرومند دیپلوماتیک، دفاعی و اقتصادی برخوردار اند. به گزارش خبرگزاری رویترز، بنا به اطلاعات خدمات گمرکی فدرال روسیه، تجارت دو جانبه میان هند و روسیه در جریان سال ۲۰۱۶ به ۷. ۷۱ میلیارد دالر میرسید.