صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ حمل ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عطا محمد نور: هرتصمیمی که شورای رهبری حزب جمعیت درمورد من بگیرد قابل قبول است

عطا محمد نور: هرتصمیمی که شورای رهبری حزب جمعیت درمورد من بگیرد قابل قبول است

عطا محمد نور، رئیس اجرائیه حزب جمعیت اسلامی میگوید که تصمیمگیری در مورد کنار رفتن او از ولایت بلخ و یا ماندنش در این ولایت، به دست رهبری حزب جمعیت اسلامی است.
آقای نور دیروز، شنبه دوم جدی، در جمعی از هوادارانش در ولایت بلخ گفت: هر تصمیمی که شورای رهبری حزب جمعیت در مورد من بگیرد، قابل قبول است و اگر شورای رهبری حزب جمعیت بگوید که از شهر مزار شریف برو، میروم. اگر بگوید بمان، چونان کوه ایستاد می شوم.
ارگ ریاست جمهوری روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که رئیس جمهور غنی استعفای عطا محمد نور از ولایت بلخ را منظور کرده است. منظوری استعفای آقای نور از طرف رئیس جمهور با واکنش تند حزب جمعیت اسلامی مواجه شد و اکنون خود او نیز میگوید که رهبری این حزب تصمیم خواهد گرفت که او در بلخ بماند یا اینکه کنار برود.
عطا محمد نور در سخنرانی دیروز خود یکبار دیگر به عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور تاخت و او را«مار آستین» خطاب کرد.
او بار دیگر گفت که حمایتش از عبدالله عبدالله در انتخابات سالهای 1388 و 1393 اشتباه بود و آقای عبدالله را به خیانت به حزب جمعیت اسلامی و خانواده احمدشاه معسود، متهم کرد.
او مسأله برکناری خود از ولایت بلخ را کار رئیس اجرائیه دانست و گفت: 20 تا 30 درصد اگر رییس جمهور در برطرفی من تلاش کرده باشد، 70 تا 80 درصد داکتر عبدالله تلاش کرده است. دندانهایی که او (داکتر عبدالله) سر من تیز کرده دندانهایش را به کمک خدا میکشم.
او افزود: آقای اشرف غنی، رئیس جمهوری، هر خصومتی که با من میکند، حقش است؛ مخالفش بودم، علیه تیمش کار میکردم، برضدش حرف هم زدهام. بعد از حکومتش هم حرفهای زیادی زدهام، در مورد ضعف حکومتش.
تا کنون آقای عبدالله درباره سخنان عطا محمد نور واکنشی نشان نداده است، اما شماری از رسانه ها از قول سخنگوی ریاست اجرائیه نوشته اند که آقای عبدالله در مورد تحولات اخیر و توضیح شماری از مسایل، امروز با مردم صحبت خواهد کرد.
عطا محمد نور یکبار دیگر در اوایل سال جاری نیز به رئیس اجرائیه تاخته بود و او را فردی « بیجرأت، ناتوان و مذبذب خوانده بود" و گفته بود که او "خود را عقل کل میداند".
رئیس اجرائیه در آن زمان در واکنش به سخنان عطا محمد نور گفت که اتهام های آقای نور را نادیده می گیرد و صحبت های خوبی را نیز از او به یاد دارد. اما معلوم نیست که امروز چه واکنشی به تازه ترین سخنان عطا محمد نور نشان خواهد داد.