صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار در ولایت ننگرهار دست‎کم 18 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

انفجار در ولایت ننگرهار دست‎کم 18 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار تایید کرده است که در انفجار ماین جاسازی شده در مراسم تشییع جنازه یک مقام محلی پیشین این ولایت، 18نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی شده است. بر اساس خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار، این رویداد حوالی ساعت دو نیم بعد از ظهر دیروز، یکشنبه 10 جدی، هنگام خاکسپاری جنازه « گل ولی» ولسوال پیشین ولسوالی هسکه مینه، رخ داده است.
در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ولایت ننگرهار آمده که وضعیت شماری از زخمیهای این حادثه وخیم است و احتمال افزایش شمار تلفات وجود دارد. خبرنامه افزوده که تمامی قربانیان این حادثه غیرنظامیان هستند و کسانی بودند که در مراسم خاکسپاری و تشییع جنازه شرکت کرده بودند. مسئولیت این انفجار را هنوز کسی به عهده نگرفته است.
این انفجار واکنشهای مقامات حکومت وحدتملی را به  همراه داشته است. ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامهای این حمله را محکوم کرده است. در اعلامیه ریاست جمهوری آمده است که" دشمنان مردم افغانستان که در رویارویی با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور شکستهای پیهم را متقبل شدهاند،  مردمان ملکی را هدف قرار میدهند."
ارگ همچنین افزوده است که" تروریستان در این اواخر با انجام حملات وحشیانه بالای افراد ملکی و تاسیسات عام المنفعه، دشمنی خود را با تمام اقوام و مذاهب و ترقی کشور نشان دادند." ریاست جمهوری کشور در اعلامیه خود افزوده است که" اکنون زمان آن فرا رسیده است که همۀ مردم با وحدت و یکپارچگی، بیشتر از گذشته در برابر این پدیدۀ شوم در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ایستادگی نمایند، تا بتوانیم آنان را طرد و سرکوب نمائیم."
عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور نیز این حمله را محکوم کرده و نوشته است "حملات پيهم تروريستان بيانگر اين واقعيت است كه تروريستان دشمن همه اقوام ساكن در سرزمين ما بوده و براى ايجاد فضاى بى اعتمادى ، ترس و رعب ميان هموطنان ما دست به جنايت و قتل و كشتارمى زنند." این حمله چهار روز بعد از حمله خونین بر مرکز فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان( آوا) در کابل، اتفاق افتاد. در آن حمله 50 نفر کشته و 90 نفر دیگر زخمی شد.