صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: نزدیک به 50 عضو گروه‌های تروریستی کشته شدند

وزارت دفاع: نزدیک به 50 عضو گروه‌های تروریستی کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در نتیجه چندین عملیات نظامی بالای مناطق ناامن در 8 ولایت کشور، نزدیک به 50 عضو گروههای تروریستی به شمول 11 عضو داعش کشته شدند.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی دیروز، دوشنبه 11 جدی، با نشر اعلامیهای نوشته است که نیروهای امنیتی در مناطق ناامن ولایتهای ننگرهار، غزنی، ارزگان، زابل، فراه، فاریاب، بدخشان و هلمند دو روز پیش عملیات کردند که تنها در ولسوالیهای شینوار، اچین، دهبالا، خوگیانی و سرخرود ولایت ننگرهار 11 عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند و 2 تن دیگر به شمول یک تروریست پاکستانی دستگیر شدهاند.
وزارت دفاع گفته است که در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار یک پناهگاه گروه داعش و همچنین یک موتر مملو از مواد انفجاری نیز نابود شده و مقداری از سلاح و مهمات این گروه به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در همین حال، در ولسوالیهای گرشک و مارجه ولایت هلمند بیش از 20 دهشت افگن و در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه 9 تن از اعضای گروه های مسلح، کشته شدند و بیش از 10 تن دیگر در این عملیاتها زخم برداشتهاند. همچنین در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت فراه، دو عراده موتر، یک دیپوی سلاح و حدود 30 حلقه ماین نیز نابود شده است.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع نوشته است که در مرکز ولایتهای غزنی، سرپل، زابل، ارزگان در مجموع 6 دهشت افگن کشته شدند و 9 تن دیگر زخمی شده اند. همچنین در مرکز شهر ترینکوت ولایت ارزگان یک پناهگاه گروه طالبان نیز تخریب شده است.
از سوی هم مقامهای محلی به رسانهها گفتهاند که از دو هفته به این سو، نیروهای امنیتی در ولایت ارزگان عملیات نظامی راه انداخته اند و در نتیجه این عملیات حدود 40 عضو گروه طالبان به شمول سه قومندان مهم این گروه کشته و زخمی شدند.
به گفته آنان، عملیات نظامی در منطقه سوله شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان ادامه دارد و شماری از مناطق ناامن از وجود اعضای گروه طالبان تصفیه شده است.