صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دونالد ترامپ: پاکستان رهبران آمریکا را فریب داده است

دونالد ترامپ: پاکستان رهبران آمریکا را فریب داده است

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در اولین تویت خود در سال 2018 میلادی پاکستان را متهم به فریب دادن رهبران آمریکا کرده است.
آقای ترامپ عصر دیروز، دوشنبه 11 جدی در صفحه رسمی تویتر خود نوشت که: «ایالات متحده آمریکا در 15 سال گذشته احمقانه 33 میلیارد دالر به پاکستان کمک کرده است؛ و آنها به ما هیچ چیز ندادهاند؛ بجز فریب و دروغ؛ با این فکر که رهبران ما احمق هستند.»
آقای ترامپ در تویت خود به مسئله پناهگاههای امن تروریستان در پاکستان نیز پرداخته و گفته است که" آنها( پاکستانیها) به تروریستانی که ما در افغانستان به دنبال شان هستیم، پناهگاه امن داده و به ما کمک زیادی نکردهاند. دیگر بس است."
این اولین بار نیست که رهبران آمریکا پاکستان را متهم به پناه دادن به گروههای تروریستی میکنند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در زمان اعلام استراتژی جدید خود برای افغانستان و جنوب آسیا نیز به پاکستان تاخته بود.
آقای ترامپ در آن زمان نیز گفته بود آمریکا میلیاردها دالر در اختیار پاکستان گذاشته، اما آنها به گروههایی که عوامل بینظمی و خشونت هستند، مکان امن فراهم کرده اند. دونالد ترامپ در آن زمان هشدار داده بود که: «پاکستان به سازمانهایی پناه داده که هر روز تلاش میکنند مردم ما را بکشند...این وضع باید تغییر کند و این تغییر فورا انجام خواهد شد.»
همچنین مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در سفرش به افغانستان که در آستانه کریسمس انجام شد، در جمع نیروهای آمریکایی در افغانستان گفت که: «پاکستان برای سالها به طالبان و گروههای تروریستی دیگر پناه داده است. اما آن دوران دیگر به سر آمده است.»
او هشدار رئیس جمهور آمریکا را تکرار کرد و گفت: «من یکبار دیگر این مسئله را تکرار میکنم که پاکستان در مشارکت با آمریکا خیلی چیزها به دست میآورد. برعکس، این کشور با پناه دادن به جنایتکاران و تروریستها، خیلی چیزها را از دست خواهد داد.»
مقامات پاکستانی تا کنون واکنش رسمی به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نشان ندادهاند، اما خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان در صفحه رسمی تویتر خود نوشته است که "به زودی" جواب تویت دونالد ترامپ را خواهد داد.