صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع ملی: 129 عضو گروه‌های تروریستی کشته شدند

وزارت دفاع ملی: 129 عضو گروه‌های تروریستی کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در چندین ولایت ناامن، 129 عضو گروههای تروریستی کشته شدند و بیش از 30 تن دیگر زخم برداشتهاند.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ملی در اعلامیهای دیروز سهشنبه 12 جدی، نوشته است که نیروهای امنیتی در ولایتهای ننگرهار، جوزجان، فراه، هلمند، کاپیسا، فاریاب، ارزگان، قندهار، کندز و پکتیکا چندین عملیات نظامی را در دو روز گذشته راهاندازی کردند. در این عملیاتها، تنها در ولسوالیهای ده بالا، اچین و بتیکوت ولایت ننگرهار 65 عضو گروه تروریستی داعش کشته شدند و 18 عضو دیگر این گروه زخم برداشتند.
همچنین در ساحه کوتل اوستی و آقکمر ولسوالی درزاب ولایت جوزجان 26 عضو گروه داعش، به شمول چند قومندان و عضو مهم این گروه و چندین عضو خارجی این گروه کشته شدند و 20 تن دیگر زخم برداشتهاند. وزارت دفاع گفته است که اعضای مهم گروه تروریستی داعش که در ولایت جوزجان کشته شدند، بهنامهای «قاری شجاع مسئول استخبارات و معاون گروه داعش، رئیس غنی، صحبتالله، ملاحکیم عرب و آغا رحیم» مشهور بودند. گفته میشود که مسئول گروه داعش در ولایت جوزجان شخصی بهنام «قاری حکمتالله» است.
وزارت دفاع گفته است که نیروهای امنیتی چندین روز است که عملیات ویژه علیه گروه داعش راهاندازی کرده است. این وزارت میگوید که در ولایت ننگرهار چندین مخفیگاه، سلاح سنگین و دیگر تجهیزات گروه داعش از بین برده شده است.
در همین حال، به اثر عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی پشترود ولایت فراه 13 دهشت افگن، در ولسوالیهای نهرسراج و نوزاد ولایت همند 8 تن دهشت افگن و در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا 6 تن دیگر کشته شدند. وزارت دفاع گفته است که 8 تن از اعضای گروههای مسلح نیز در ولایت فراه و کاپیسا زخمی شدهاند.
در جریات عملیات نیروهای امنیتی بالای گروه طالبان در ولایتهای فراه چند وسایط نقلیه، مقداری سلاح و مهمات و همچنین در ولایت هلمند یک دیپوی مهمات و حدود 40 کیلوگرام موادمخدر نابود شده است.
در چند عملیات دیگر در ولسوالیهای کوهستانات ولایت فاریاب، ترینکوت ولایت ارزگان، شاهجوی و میوند ولایت قندهار و دشت ارچی ولایت کندز، بیش از 10 عضو گروه طالبان کشته شدند. وزارت دفاع گفته است که در ولسوالی سرحوضه ولایت پکیتکا، یک دیپوی مهمات و حدود 60 حلقه ماین نیز از بین برده شده است.
در جریان عملیات هوایی یک غیر نظامی کشته شد و 10 تن دیگر زخم برداشتهاند
وزارت دفاع ملی تایید کرده است که در جریان عملیات نظامی بالای گروه تروریستی داعش در ولایت جوزجان یک غیر نظامی کشته شد و 10 تن دیگر زخمی شدهاند.
این وزارت در اعلامیهای دیروز خود نوشت: «گروه داعش با استفاده از زور و تهدید، خود را در خانههای  مردم ملکی پنهان نموده بودند و از آنها به حیث سپر استفاده میکردند که متاسفانه در جریان در گیری یک فرد ملکی شهید و 10 تن دیگر زخمی گردیدهاند.»
این در حالی است که فقیر محمدجوزجانی قومندان امینه ولایت جوزجان گفته است که اعضای گروه داعش در منطقه ایلخانی و سردره ولسوالی درزاب تجمع کرده بودند و همچنین برخی از باشندگان منطقه نیز از سوی گروه داعش احضار شده بودند که هدف حمله قوای هوایی قرار گرفتند.