صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

چند عضو فرانسوی و ازبکستانی داعش در جوزجان کشته شدند

چند عضو فرانسوی و ازبکستانی داعش در جوزجان کشته شدند

حمله هوایی به مواضع گروه داعش ۲۶ عضو این گروه، از جمله سه فرانسوی و چهار شهروند ازبکستان کشته شدند.
به گزارش بی بی سی، فقیرمحمد جوزجانی، فرمانده پولیس ولایت جوزجان روز سهشنبه (۱۲ جدی) به محفوظ زبیدی، گفت که این حملات عصر روز دوشنبه در منطقه "درزاب" اجرا شد.  او افزود که دست کم ۲۴ عضو دیگر داعش در این حملات زخمی شدهاند.
به گفته آقای جوزجانی شهروندان خارجی کشته شده در این عملیات از افراد "کلیدی" گروه داعش در جوزجان بودند که در رهبری و آموزش اعضای داعش نقش داشتند.

قومندان امنیه جوزجان افزود که این افراد در ساخت بمب به اعضای گروه داعش آموزش میدادند.
به گفته او، مجموع شهروندان خارجی در صفوف نفرات گروه داعش در جوزجان به ۴۰ نفر میرسید که هفت نفر آنها در عملیات دیروز کشته شدند.
آقای جوزجانی افزود که این شهروندان خارجی شامل افرادی از فرانسه، ازبکستان، چچن، ترکمنستان، پاکستان و برخی کشورهای عربی هستند.
پیشتر بازمحمد داور، ولسوال درزاب گفته بود که اتباع تاجیکستانی و الجزایری نیز در این منطقه فعالیت دارند. او شمار شهروندان الجزایری را ۱۲ و شمار شهروندان فرانسوی را ۴ نفر گفته بود.
درزاب یکی از مناطق استراتژیک در جنوبغرب ولایت جوزجان است که با ولایتهای فاریاب و سرپل مرز مشترک دارد. این منطقه همجوار منطقه قوش تپه است.
گروه داعش به دنبال شش ماه سربازگیری و فعالیت زیرزمینی، با "صدها" نفر از اعضایش بهار گذشته به مرکز درزاب حمله کرد. به گفته رحمتالله حشر، ولسوال پیشین درزاب در جریان این حمله ۴ عضو گروه داعش کشته شدند.
حلیمه صدف، عضو شورای ولایتی جوزجان در آن زمان گفت که این منطقه در حالی هدف حمله سنگین گروه داعش قرار گرفت که هیچ نوع کمکی به نیروهای محلی دولتی نرسید.
داعش در آن زمان توانست وارد مرکز درزاب شود، اما نیروهای دولتی اعضای این گروه را به عقب راندند.