صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ارزگان کشته شد

وزارت داخله: معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ارزگان کشته شد

وزارت امور داخله میگوید که در نتیجه یک عملیات قوای هوایی در مرکز ولایت ارزگان، معاون والی نامنهاد گروه طالبان برای این ولایت به همراه یک عضو برجسته این گروه کشته شدند. این وزارت دیروز سه شنبه 12 جدی با نشر اعلامیهای، نوشت که دو روز پیش یک گروه هراس افگن وابسته به طالبان در نزدیکی شهر ترینکوت ولایت ارزگان شناسایی و مورد حمله هوایی قرار گرفتند که در نتیجه آن، مولوی «ولیجان مشهور به حمزه» معاون والی نامنهاد گروه طالبان برای ولایت ارزگان و «گل بدو» یک عضو برجسته این گروه کشته شدند.
همچنین، این وزارت گفته است که در کنار کشته شدن دو عضو مهم گروه طالبان، در این عملیات11 عضو دیگر این گروه نیز کشته شدند. دفتر مطبوعاتی وزارت افزوده است که «ولیجان» یکی از فراد کلیدی و مشهور گروه طالبان بود که در سازماندهی و حملات تروریستی ولایت ارزگان و ولایتهای همجوارش نقش مهم و کلیدی داشت.
سه روستا در بدخشان از وجود گروه طالبان پاکسازی شد
در همین حال، وزارت امور داخله در اعلامیه دیگری اعلام کرده است که نیروهای امنیتی با راهاندازی عملیات مشترک در ولسوالی ارگوی ولایت بدخشان سه روستای این ولسوالی را از وجود گروه طالبان پاکسازی کرده است.
به گفته دفتر مطبوعاتی این وزارت، در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ارگوی بدخشان، روستاهای توغک، بوئیک و خواجه مولا  در این ولسوالی از وجود گروه طالبان پاک شده و همچنین نیروهای امنیتی در جریان عملیاتشان، یک قومندان مشهور این گروه به نام «متین» را نیز بازداشت کردهاند.
وزارت داخله گفته است که در جریان عملیات مشترک نیروهای امنیتی، مقداری سلاح سبک و سنگین، 14 کیلوگرام تریاک و چهار فابریکه پروسس موادمخدر نیز در این ولایت تخریب و نابود شده است. دفتر مطبوعاتی وزارت داخله گفته است که عملیات در بخشهای ناامن ولسوالی ارگو جریان دارد و تا پاکسازی کامل منطقههای ناامن این ولسوالی، عملیات پاکسازی ادامه خواهد داشت.