صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۹ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک سرباز آمریکایی در ننگرهار کشته شد

یک سرباز آمریکایی در ننگرهار کشته شد

افغانستانما: نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان اعلام کردند که یک سرباز آمریکایی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار در نتیجه یک درگیری کشته شد. همچنین در این رویداد چهار سرباز دیگر آمریکایی نیز زخمی شدهاند.  ناتو، با نشر اعلامیهای روز سه شنبه 11 جدی نوشته است که این رویداد در اول جنوری ماه جاری در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار رخ داده است که در نتیجه آن یک سرباز آمریکایی کشته شد و چهار تن دیگر زخم برداشتنهاند. دفتر مطبوعاتی حمایت قاطع گفته است که وضعیت صحی زخمیان در حال بهبود است.
در همین حال، مقامهای محلی  گفتهاند که عملیات نظامی مشترک از سوی نیروهای افغان و حمایت قاطع در ولسوالیهای ناامن ننگرهار راهاندازی شده است و این رویداد در جریان عملیات نظامی برای پاکسازی گروه داعش از ولایت ننگرهار رخ داده است.
ولسوالی اچین از جمله ولسوالیهای ناامن ولایت ننگرهار است که به عنوان مرکز اصلی گروه داعش شناخته شده است. نیروهای آمریکایی در اپریل سال 2017 میلادی، پناهگاههای گروه داعش در ولسوالی اچین را هدف حمله قرار داد و بمب جی.بی.یو43، که به نام «مادر بمبها» معروف است، را برای از بین بردن مخفیگاههای این گروه به کار برد.
در حال حاضر بیش از یازده هزار نیروی آمریکایی در کشور حضور دارند و در کنار نیروهای افغان در عملیاتهای نظامی همکاری میکنند. عملیات برای از بین بردن گروه داعش در چند روز گذشته آغاز شده است و در ولسوالیهای درزاب و قوشتپه ولایت جوزجان نیز جریان دارد. مقامهای محلی جوزجان میگویند که در عملیات مشترک نظامی در جوزجان نزدیک به 30 عضو گروه داعش به شمول چندین عضو فرانسوی و ازبکستانی این گروه کشته شدند.