صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مقام‌های غزنی: در نتیجه عملیات طوفان صحرا تاکنون 33 طالب کشته شده‌اند

مقام‌های غزنی: در نتیجه عملیات طوفان صحرا تاکنون 33 طالب کشته شده‌اند

مقامهای محلی ولایت غزنی میگویند که از آغاز عملیات طوفان صحرا در نقاط مختلف این ولایت تاکنون 33 مخالف مسلح کشته و 38 تن دیگر زخمی شدهاند.
مسئولان امنیتی غزنی دیروز، یکشنبه 17 جدی، با والی این ولایت در یک کنفرانس خبری مشترک حضور یافته و در مورد اوضاع امنیتی به خبرنگاران معلومات ارائه کردهاند.
براساس خبرنامهی دفتر رسانههای ولایت غزنی که به رسانهها فرستاده شده، جنرال شعور گل فرمانده قول اردوی 203 تندر در زون جنوب شرق کشور گفته در کنار تلفات جانی به مخالفان مسلح، مقدار زیادی از تجهیزات و مهمات این گروهها نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.
این عملیات از یک هفته به این طرف در نقاط مختلف ولایت غزنی جریان دارد و بر بنیاد گفتههای مسئولان امنیتی غزنی، یک سرباز نیروهای امنیتی کشته و چهار تن دیگر زخمی شدهاند.
فرمانده قول اردوی 203 تندر افزوده عملیات «طوفان صحرا» موفقانه جریان دارد که بخش اول و دوم آن در مرکز غزنی و ولسوالی اندر موفقانه به پایان رسیده است.
به گفتهی وی بخش سوم عملیات طوفان صحرا در ولسوالی ده یک غزنی از روز شنبه 16 جدی، آغاز شده و نیروهای امنیتی در حال پیشروی در مناطقی هستند که طالبان و گروههای هراسافگن در آن جای گرفتهاند.
عبدالکریم متین والی غزنی در این کنفرانس خبری مشترک گفته که نیروهای امنیتی به دشمنان کشور اجازه نمیدهند تا امنیت این ولایت را برهم زده و اختلافات ذاتالبینی را به میان آورند.
والی غزنی افزوده که طالبان در سال جاری خورشیدی تلاش کردند تا از طریق ناامن ساختن راههای مواصلاتی مناطق هزارهنشین به مرکز غزنی، اختلافات قومی را دامن بزنند. او تأکید کرده که "مخالفان و دشمنان کشور" به این هدف شان نرسیده و ناکام شدهاند.
به گفتهی آقای متین، نیروهای امنیتی در جریان امسال ۱۸ عملیات نظامی مشترک را در سرتاسر ولایت غزنی انجام دادهاند که در نتیجه مناطق وسیع از وجود «دشمنان» پاکسازی شده است.
بر بنیاد خبرنامه، والی غزنی خواهان همکاری مردم در راستای تأمین امنیت شده و از باشندگان آن ولایت خواسته که دیگر به «مخالفین» نان، پول و پناهگاه ندهند.
گفتنی است که هدف از این عملیات تصفیهای نیروهای مشترک امنیتی کشور که سه شنبه هفته گذشته 12 جدی، آغاز شده بود، سرکوب طالبان مسلح و از بین بردن پناهگاههای این گروه گفته شده است و براساس خبرنامه ولایت غزنی، تاکنون دهها قریه از وجود  گروه طالبان پاکسازی شده است.