صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بریتانیا از یک پروژه بزرگ ارایه خدمات به شهروندان افغانستان حمایت مالی می‌کند

بریتانیا از یک پروژه بزرگ ارایه خدمات به شهروندان افغانستان حمایت مالی می‌کند

دولت بریتانیا، از یک پروژه ۷. ۶ میلیون دالری حمایت مالی می کند تا ادارات محلی ولایات مختلف افغانستان را قادر سازد خدمات مورد نیاز مردم را در راستای برنامه میثاق شهروندی ارایه کنند. سفارت بریتانیا در کابل با نشر خبرنامهای گفته است که این پروژه با نام دسترسی (Access ) روی دست گرفته شده و قرار است در مرحله نخست در شش ولایت عملی شود.
به گزارش پژواک، در این خبرنامه بدون ارایه جزئیات در مورد این ولایات گفته شده است که پروژه مذکور ادارات محلی را قادر به ارایه خدمات به مردم می سازد و مطابق با آن بیش از یک میلیون از باشندگان ولایات مختلف از خدمات در بخشهای معارف، صحت، برق، زراعت و اداره آب بهرمند می شوند.
سفارت بریتانیا افزوده است که این پروژه با هزنیه ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دالر کمک بریتانیا و همکاری اداره مستقل ارگانهای محلی و شبکه توسعه یی آغا خان در راستای برنامه میثاق شهروندی حکومت افغانستان، عملی میگردد.
در ادامه خبرنامه خاطر نشان شده است که از طریق پروژه مذکور، مقامها و مسؤلان در سطح ولایات و ولسوالیها به منظور بلند بردن ظرفیت کاری شان برای ارایه خدمات بهتر به مردم، آموزش خواهند دید.
حکومت در ماه میزان سال ۱۳۹۵ اعلام کرد که برنامه میثاق شهروندی را روی دست گرفته است. محمداشرف غنی رئیس جمهور گفته بود که از طریق این برنامه، خدمات مورد نیاز مردم در بخشهای مدیریت آب؛ تهیه آب آشامیدنی، صحت محیط، آبیاری و کنترل سیلابها در سطح روستاها و شهرها ارایه خواهد داد.
نیکلاس کی، سفیر بریتانیا گفته است که دسترسی مردم به خدمات مورد نیازشان از جمله در بخشهای صحی، آموزشی و سایر پروژه های بنیادی از نشانههای حکومت داری خوب است و مردم در ولایات مختلف حق دارند خدمات مورد نیازشان را مشخص سازند و به آنها دسترسی داشته باشند.
وی افزوده است که حکومت بریتانیا خرسند است از طریق این پروژه میتواند به حکومت افغانستان برای پاسخ گویی به مردم این کشور در دسترسی به خدمات مورد نیازشان کمک کند.
پروژه مذکور ۱۰ سرطان سال جاری آغاز شده است و قرار است ۱۰ سرطان ۱۳۹۹ به پایان برسد.