صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس جمهور برای بررسی وضعیت فراه مسئولان امنیتی را فراخواند

رئیس جمهور برای بررسی وضعیت فراه مسئولان امنیتی را فراخواند

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده که رئیس جمهور غنی با فراخواندن مسئولان نهادهای امنیتی، وضعیت امنیتی ولایت فراه در جنوب غرب کشور را بررسی کرده است. بر اساس خبرنامهای که دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به رسانهها فرستاده، قبل از ظهر  دیروز سه شنبه 3 دلو، جلسهای به منظور بررسی وضعیت امنیتی ولایت فراه در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده است.
در این جلسه مسئولان سکتور امنیتی و دفاعی کشور و اداره مستقل ارگانهای محلی حضور داشته و بحثهای " همه جانبه" روی وضعیت امنیتی ولایت فراه صورت گرفته است.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامهاش افزوده که در این زمینه دستورات لازم برای بهبود وضعیت امنیتی ولایت فراه صادر شده؛ اما جزئیات بیشتر آن را ارائه نکرده است.
در بیشتر از یک ماه ولایت فراه شاهد درگیریهای شدید بین نیروهای امنیتی و گروه طالبان بوده است. بر اساس گزارش شماری از رسانهها، تعدادی از پوستههای پولیس در این ولایت به دست طالبان سقوط کرده و وضعیت هر روز بحرانی تر و نگران کننده میشود.
شنبه شب همین هفته، گلبهار مجاهد آمر امنیت قومندانی امنیه فراه در حومه شهر فراه بر اثر انفجار یک ماین کنار جاده کشته شد. آقای مجاهد بعد از حمله گروه طالبان بر یک پوسته پولیس، برای بررسی و نظارت از وضعیت این ساحه رفته بود که در اثر انفجار ماین کشته شد.
مقامات  محلی و اعضای شورای ولایتی این ولایت در گفتگو با رسانهها عوامل گوناگون را در وخیم شدن وضعیت امنیتی این ولایت دخیل میدانند،  از مافیای مواد گرفته تا دخالت کشورهای خارجی.
اواخر هفته گذشته محمد عارف شاه جهان، والی فراه به بی بی سی گفته بود که شماری از کشورهای خارجی در ناامنیهای این ولایت دست دارند. والی فراه افزوده بود که تجهیزات و سلاحی را که از نزد مخالفان مسلح دولت به دست آوردهاند، ساخت کشور روسیه است و گروه طالبان با سلاح روسی در این ولایت میجنگند.
افزایش درگیریها و ناامنی در این ولایت زنگ خطر سقوط آن به دست مخالفان دولت را به صدا در آورده است و به همین خاطر، مقامات دولت تلاش دارند که وضعیت این ولایت را بررسی و کنترل کنند.