صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: نزدیک به 120 تروریست در مناطق ناامن کشته شدند

وزارت دفاع:  نزدیک به 120 تروریست در مناطق ناامن کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در شماری از مناطق ناامن چند ولایت کشور، 119 تروریست به شمول 2 تن از قومندانان محلی گروه طالبان و بیش از 30 عضو گروه داعش کشته شدند. در این عملیات حدود 60 تن تروریست نیز زخم برداشته و 20 تن دیگر بازداشت شدهاند.
دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع دیروز شنبه 7 دلو، با نشر اعلامیهای نوشته است که نیروهای امنیتی در مناطق ناامن ولایتهای ننگرهار، بغلان، فراه، غزنی، ارزگان و هلمند چندین عملیات نظامی را در دو روز گذشته راه اندازی کرده بودند که تنها در ولسوالیهای ده بالا و اچین ولایت ننگرهار 31 عضو گروه داعش و در ولسوالی لعلپور این ولایت 3 عضو گروه طالبان کشته شدند و 6 عضو دیگر گروه طالبان نیز بازداشت شدهاند  بهگفته این وزارت، در ساحه خلازانی دند شهاب الدین ولایت بغلان 25 دهشت افگن کشته شدند و نزدیک به 20 تن دیگر زخم برداشته اند. اما قول اردوی 209 شاهین گفته است که در عملیات نیروهای امنیتی در ولایتهای بغلان و کندز 16 عضو گروه طالبان کشته شدند و سه سنگر مستحکم این گروه نیز تخریب شده است.
به نقل از خبرنامه قول اردوی 209 شاهین، در قریه خلازانی دند شهاب الدین ولایت بغلان 11 عضو گروه طالبان کشته شدند و 7 تن دیگر زخم برداشته اند و در ولایت کندز نیز یک قومندان گروه طالبان به نام ممتاز با دو همراهش در یک درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی در منطقه چهل چنار در مرکز این ولایت کشته شدند و سه عضو دیگر این گروه زخمی شدهاند.
همچنین در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه 16 عضو گروه طالبان کشته شدند. وزارت دفاع گفته است که در میان کشته شدگان دو قومندان محلی این گروه به نام های «ملا انور و ملا دلاور» نیز شامل است.
در یک عملیات دیگر ولسوالی اندر و منطقه های منگوری و قره باغی از مربوطات مرکز ولایت غزنی 16 عضو گروه طالبان کشته شدند و بیش از 20 تن دیگر زخم برداشته اند. وزارت دفاع می گوید در نتیجه این علمیات مقداری سلام و مهات گروه طالبان نیز به اثر عملیات نابود شده است.
به اثر عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی های سنگین، نادعلی و مرکز ولایت هلمند 8 دهشت افگن کشته شدند و 14 فرد مشکوک بازداشت شده اند. در ولسوالیهای قادس ولایت بادغیس، چوره ولایت ارزگان و مرکز ولایت لوگر در مجموع 15 عضو گروه طالبان کشته شدند و 11 تن دیگر این گروه زخمی شده اند.