صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو والی جدید برای ولایت‌های فراه و پروان تعیین شدند

دو والی جدید برای ولایت‌های فراه و پروان تعیین شدند

اداره مستقل ارگانهای محلی میگوید که براساس پیشنهاد این اداره و تایید رئیس جمهور غنی، دو والی جدید برای ولایتهای فراه و پروان، تعیین شدهاند
منیره یوسفزاده سخنگوی اداره ارگان های محلی دیروز شنبه 7 دلو، اعلام کرد که عبدالبصیر سالنگی به حیث والی فراه و فضل الدین عیار به حیث والی پروان گماشته شدهاند.
محمدعارف شاهجهان والی پیشین ولایت فراه پس از تظاهرات باشندگان این ولایت که به خشونت گرایید، روز پنجشنبه هفته گذشته از سمتش کناره گیری کرد و دلیل استعفایش را حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه میان مردم عنوان کرد و گفت که رسما از طریق رسانهها استعفا میکند. آقای شاهجهان که در اول بهار سال جاری به حیث والی ولایت فراه مقرر شده بود، با اعتراض شدید مردم مبنی بر نبود امنیت در این ولایت در هفته گذشته مواجه شد.
در همین حال، گفته میشود که محمدعاصم که از دو سال به این سو به حیث والی پروان ایفای وظیفه میکرد، از سمتش برکنار شده است. آقای عاصم در ماه جوزای سال 1394 به جای عبدالبصیر سالنگی به حیث والی گماشته شده بود. اداره ارگانهای محلی به جای محمدعاصم، فضل الدین عیار را به حیث والی تعیین کرده است. فضل الدین عیار باشنده اصلی ولایت پروان است و قبلا به حیث قومندان زون ساحوی 202 شمشاد، ایفای وظیفه کرده است.