صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امنیت ملی: از سه حمله بزرگ انتحاری در کابل جلوگیری شد

امنیت ملی:  از سه حمله بزرگ انتحاری در کابل جلوگیری شد

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده که با کشف یک پایگاه گروه داعش در ناحیه پنجم شهر کابل، از سه حمله بزرگ انتحاری در کابل، جلوگیری کرده است.
امنیت ملی روز سهشنبه 10 دلو با نشر خبرنامهای، نوشته است که تروریستان از این پایگاه برای راه اندازی حملات تروریستی استفاده میکردند و حمله بر فرقه 111 اردوی ملی از همینجا سازماندهی شده بود.
 ریاست امنیت ملی در خبرنامهاش نوشته که "قرار اطلاعات بهدست آمده، هراس افگنان داعش قصد داشتند تا در روزهای آینده سه مورد حمله خونین و تروریستی دیگر را با استفاده از مخفیگاه فوق در شهر کابل راه اندازی و عملی کنند. در خبرنامه نوشته شده که این پایگاه توسط سربازان امنیت ملی تخریب شده است.
ویدیویی که امنیت ملی از این پایگاه منتشر کرده، نشان میدهد که چند میل اسلحه نوع کلاشینکف، راکت، نارنجک، واسکت، انواع مهمات، لباسهای نظامی، پیلت موتر و تبلیغات گروه تروریستی داعش در این پایگاه وجود داشته است.
ریاست عمومی امنیت ملی، روز گذشته (دوشنبه 9 دلو) تصویر یک فرد دستگیر شده را منتشر کرده و گفته بود که تحقیقات از فرد دستگیر شده جریان دارد. شماری از خبرنگاران از قول منابعی در امنیت ملی نوشتهاند که این پایگاه بر اساس اعتراف فرد دستگیر شده، کشف شده است.
این پایگاه در حالی کشف و خنثی میشود که روز گذشته یک گروه پنج نفری به فرقه 111 اردوی ملی حمله کرد که نیروهای امنیتی 4 حمله کننده انتحاری را هلاک و یک تن دیگر آنان را دستگیر کرد.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.
گفتنی است که در اثر این حمله تروریستی، 11 سرباز اردوی ملی کشته و 16 تن دیگر زخمی شدند.
گروه تروریستی داعش در سال جاری خورشیدی چندین حمله به نقاط مختلف شهر کابل، -اماکن مذهبی و غیر مذهبی- حمله انجام داده که در نتیجهی آن دهها تن کشته شدند.