صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام آمادگی هند برای مداوای زخمیان حادثه روز شنبه در کابل

اعلام آمادگی هند برای مداوای زخمیان حادثه روز شنبه در کابل

نارندرا مودی صدراعظم هند با ابراز همدردی و غم شریکی در رابطه به حوادث خونین اخیر در کابل اعلام کرد که کشورش آماده هر گونه همکاری برای تداوی زخمیان رویدادهای اخیر است.
ارگ ریاست جمهوری دیروز چهارشنبه 11 دلو، نوشته است که صدراعظم هند ظهر دیروز در یک تماس تلفنی با رئیس جمهور غنی به خاطر حملات اخیر تروریستی در کابل و شمار دیگر از ولایتهای کشور ابراز همدردی و غم شریکی کرده است.
 آقای مودی ضمن محکوم کردن حملات اخیر با شدیدترین الفاظ، گفته است که کشورش در زمینه تداوی مجروحین رویدادهای اخیر تروریستی آماده هرگونه همکاری است و مثل گذشته در کنار حکومت و مردم افغانستان است.
رئیس جمهور غنی در این گفتگوی تلفنی به مراکز آموزشی در همسایکی افغانستان و هند اشاره کرده و گفته است که تروریستان در همسایگی دو کشور برای انجام حملات تروریستی تمویل و تجهیز میشوند. او تاکید کرده است که هند و افغانستان باید در مورد از بین بردن پناهگاههای تروریستی در همسایگی‌‍شان صحبت کنند و برای از بین بردن آن مبارزه جدیتر را رویدست گیرند.
در این مکالمه تلفنی، رئیس جمهور غنی از ابراز همدردی حکومت هند و آمادگی این کشور برای تداوی زخمیان حملات خونین اخیر قدر دانی کرده و هند را دوست صادق و واقعی مردم افغانستان خوانده است. آقای غنی به صدر اعظم هند گفته است که زمان آن فرا رسیده است تا به خاطر منزوی کردن کشورهایی که حامی تروریزم در منطقهاند، تلاشها بیشتر شود.
پاکستان متهم به تمویل و پناه دادن به تروریستان است و بارها از سوی مقام های دولتی افغان و اخیرا از سوی مقام های ارشد ایالات متحده آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است.