صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در عملیات بند تمیور قندهار 50 عضو گروه طالبان کشته شدند

 در عملیات بند تمیور قندهار 50 عضو گروه طالبان کشته شدند

نیروهای امنیت ملی در علمیاتی که در منطقه بند تیمور ولسوالی میوند ولایت قندهار راه اندازی کرده بودند، 50 عضو گروه طالبان را کشتند و 30 عضو دیگر آنها را دستگیر کردند.
دفتر رسانههای ولایت قندهار اعلام کرده که این علمیات روز پنجشنبه، 12 دلو،  در این منطقه راه اندازی شده بود و در آن خسارات زیادی به دشمن وارد شده است. در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار آمده که در این عملیات 50 عراده موتر و موتور سایکل و پنج خانه مربوط به مخالفان مسلح دولت، تخریب شده است.
علاوه بر این، در این عملیات پنج پایه مخابره و مقدار زیادی مواد انفجاری که برای ساختن ماین به کار میرفت، از سوی نیروهای امنیت ملی کشور از بین برده شده است. ولسوالی میوند یکی از ولسوالیهای ناامن ولایت قندهار در جنوب کشور است. شورشیان گروه طالبان بارها در این ولسوالی دست به حملات تهاجمی و انتحاری زدهاند.
عملیات بند تیمور برای از بین بردن مخفیگاهها و مراکز حضور این گروه در ولسوالی میوند راه اندازی شده بود. رئیس جمهور غنی دیروز در سخنرانی خود پس از نماز جمعه از این عملیات یاد آوری کرد و گفت که موفقانه انجام شده است. او افزود که چنین عملیات های در دیگر ولایتهای کشور نیز راه اندازی خواهد شد.