صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

والیان پنج ولايت تغيير کردند

 والیان پنج ولايت تغيير کردند

اداره ارگانهای محلی والیان ولایت های لوگر، لغمان، سمنگان، كندز و ميدان وردك را تغییر داد و افراد جدیدی را به عنوان والی گماشت.
این اداره روز شنبه 28 دلو اعلام کرده که این تغییر بر اساس پيشنهاد اداره مستقل ارگانهاي محلي و منظوري رئیس جمهوري انجام شده است.
بر اساس تغییر و تبدیل جدید، انور خان اسحاق زي، والي بادغيس، به عنوان والي ولايت لوگر به جای حليم فدايي انتخاب شده و محمد عارف شاه جهان، والي پيشين فراه، به حيث والي ميدان وردك، به جای زندي گل زماني گماشته شده است. همچنین عبدالجبار نعيمي، والي لغمان، به عنوان والي كندز به جای اسدالله عمر خيل، عبداللطيف ابراهيمي، به حيث والي سمنگان، به جای عبدالكريم خدام و محمد آصف ننگ، والي پيشين فراه، به حيث والي لغمان، به جای عبدالجبار نعيمي انتخاب شده است.
این تغییر و تبدیلیها در حالی صورت میگیرد که در ولایت فراه طی دو سال گذشته دو والی بر اثر اعتراض شهروندان مجبور به استعفا شدند. محمد آصف ننگ و محمد عارف شاه جهان دو والی بودند که از سمت ولایت فراه استعفا داده بودند. اکنون این دو تن به عنوان والیان لغمان و میدان وردک انتخاب شدهاند.
اما تنها ولایتی که والی آن در طول عمر حکومت وحدت ملی و پیش از آن تغییر نکرده، ولایت بلخ است؛ عطا محمد نور بعد از استعفایش از دستور رئیس جمهوری سرپیچی کرد و کرسی ولایت به انجینر داوود واگذار نکرد.
اکنون تصمیم برکناری عطامحمد نور باعث ایجاد تنشهایی بین عطا محمد نور و رئیس جمهوری و رئیس اجرایی شده است. نور همه روزه در نشستهای خبری و یا نشست با بزرگان، دولت را تهدید به تظاهرات و مسدود کردن شاهراهها میکند.
ارگانهای محلی تاکنون به این گفتههای عطامحمد نور واکنش مستقیمی نشان نداده ولی پیش از این گفته بود که مقامی که استعفا دهد دیگر امضا و دستوراتش اعتبار ندارد.