صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کار اعمار بند برق سوختوک در دایکندی تا یک ماه دیگر تکمیل می‌شود

کار اعمار بند برق سوختوک در دایکندی  تا یک ماه دیگر تکمیل می‌شود

: شرکت برشنا اعلام کرده که کار اعمار بند برق سوختوک در پنج کیلومتری شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی، تا یک ماه دیگر تکمیل میشود.
این شرکت دیروز، دوشنبه 30 دلو، در وب سایت رسمی خود نوشت که این بند برق آبی قادر به تولید 700 کیلو وات برق است و در اوایل سال 1397 خورشیدی به بهره برداری سپرده خواهد شد.
شرکت برشنا افزوده که ظرفیت تولید این بند در آینده افزایش خواهد یافت و همچنین دو پایه توربین نیز شامل این پروژه میشود.
با بهره برداری از این بند برق، 2000 مشترک جدید در شهر نیلی مرکز دایکندی و ولسوالی شهر شهرستان، از برق مستفید خواهد شد.
بر اساس اعلامیه شرکت برشنا، این بند برق با هزینه 4.9 میلیون دالر که از بودجه انکشافی شرکت برشنا پرداخت میشود، اعمار میگردد.
کار ساختمانی این بند برق در سال 1395 خورشیدی آغاز شده بود و به گفته شرکت برشنا، اکنون همهی تجهیزات الکترو میخانیکی برای آغاز تولید برق، به ساحه منتقل شده است.
ولایت دایکندی یکی از محرومترین ولایتهای کشور است و در هفده سال گذشته کمترین توجه به توسعه و انکشاف این ولایت صورت گرفته است.
شهروندان این ولایت بارها از مقامات حکومت انتقاد کردهاند و گفتهاند که به وعدههای خود به مردم دایکندی عمل نکرده و این ولایت را به فراموشی سپردهاند.
ولایت دایکندی علاوه بر نداشتن برق، دارای جاده آسفالت و حتی در برخی ولسوالی ‎‌ها دارای سرک درجه دوم، نیست. نبود سرک معیاری باعث شده که حوادث ترافیکی در این ولایت افزایش یابد و سالانه ده ها نفر بر اثر حوادث ترافیکی کشته و زخمی میشوند.