صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس اجرائیه: یک هیأت برای بررسی اختلافات به غزنی فرستاده می‌شود

 رئیس اجرائیه: یک هیأت برای بررسی اختلافات به غزنی فرستاده می‌شود

عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه کشور در دیدار با شماری بزرگان ولایت غزنی گفته که هیئتی به منظور بررسی اختلافات بوجود آمده در ولسوالی قرهباغ، به غزنی فرستاده خواهد شد.
آقای عبدالله دیروز، دوشنبه 14 حوت، با شماری از نمایندگان مردم غزنی در مجلس و بزرگان این ولایت دیدار کرده و با آنها در مورد وضعیت امنیتی ولایت غزنی و اختلافات بوجود آمده در ولسوالی قره باغ این ولایت، گفتگو کرده است.
بزرگان ولایت غزنی در این دیدار تاکید کردهاند که اختلافات به وجود آمده در ولسوالی قره باغ باید از راه تفاهم و بصورت مسالمت آمیز حل گردد.
رئیس اجرائیه در پاسخ به آنها گفته است که یک هیأت با هماهنگی بزرگان و موسفیدان ولایت غزنی، به این ولایت فرستاده میشود تا مشکلات بوجود آمده در ولسوالی قره باغ را بررسی کند و بر اساس گزارش آنها در این زمینه تصمیم گرفته شود.
بعد از کشمکشها بر آب میان باشندگان دو قریه در ولسوالی قرهباغ ولایت غزنی و کشته شدن دو باشنده یک روستا در این ولسوالی، شماری از باشندگان این ولسوالی از روز شنبه به این سو، شاهراه کابل_قندهارا بر روی ترافیک مسدود کردهاند.
آنها مدعی هستند که افرادی در لباس پولیس محلی وارد یک خانه شده، دو نفر را کشته و دو دیگر را باخود بردهاند. معترضان خواستار بازداشت عاملان این رویداد و تامین امنیت منطقه هستند.
بر اساس گزارشها، معترضان دیروز خواستهای سیاسی را هم بر سایر خواستهای خود افزوده‌‎اند و خواهان برکناری شماری از مقامات محلی ولایت غزنی، از جمله والی این ولایت، شدهاند.