صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حدود 50 شورشی گروه طالبان در حمله به ولسوالی خواجه عمری کشته شدند

حدود 50 شورشی گروه طالبان در حمله به ولسوالی خواجه عمری کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در جریان عملیات تصفیهای نیروهای اردوی ملی در ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی، 48 شورشی کشته و 38 تن دیگرشان زخمی شدهاند.
وزارت دفاع روز جمعه 24 حمل با نشر یک خبرنامه مطبوعاتی نوشته است که نیروهای دفاعی کشور ضمن تصفیه و تلاشی محلهها، 27 حلقه ماین جاسازی شده در اطراف ولسوالی را کشف و خنثی کردند.
دفتر والی غزنی اما با نشر اعلامیهای دیگر گفته است که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی، 59 شورشی گروه طالبان کشته و 50 تن دیگر زخمی شدهاند.
در خبرنامه دفتر والی غزنی آمده که حمله هوایی نیروهای اردوی ملی و ناتو بر شورشیان زمانی انجام شده که آنان در مناطقی از ولسوالی خواجه عمری و جغتوی میدان وردک در حال تشیع جنازه و درمان زخمیهایشان بودند.
شورشیان وابسته به گروه طالبان بامداد روز پنجشنبه 23 حمل به مرکز ولسوالی خواجه عمری حمله کردند که ولسوال و 20 منسوب امنیتی این ولسوالی را کشتند و 13 تن دیگر را زخمی کردند.
گزارشها حاکی از آنست که شورشیان ساختمان ولسوالی خواجه عمری را به آتش کشیدند و خساراتی را به ساختمان فرماندهی پولیس این ولسوالی وارد کردهاند.
ولسوالی خواجه عمری در بیست کیلومتری شمال شهر غزنی موقعیت دارد. این ولسوالی از ولسوالیهای امن این ولایت بود.
این حمله به دلیل اینکه بسیار نادر بود، واکنشهای بسیار جدی در شبکههای اجتماعی داشت. کاربران شبکههای اجتماعی ضعف مدیریتی را علت اصلی بروز این رویداد عنوان کردهاند. شماری از کاربران  فیسبوک با نشر عکس معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی و ویس احمد برمک وزیر امور داخله نوشتهاند: آیا میدانید در ولسوالی خواجه عمری چه اتفاقی افتاده؟ کاربران شبکههای اجتماعی از مسئولان امنیتی خواستهاند که برای حفاظت از جان و مال مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند و اجازه ندهند که مزدوران و شورشیان مناطق امن کشور را نیز ناامن کنند.