صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سیزده عضو یک شبکه تروریستی در ننگرهار دستگیر شدند

 سیزده عضو یک شبکه تروریستی در ننگرهار دستگیر شدند

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که سیزده عضو یک شبکه تروریستی گروه طالبان را در مربوطات شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار دستگیر کرده
است.
این ریاست روز سهشنبه 1 جوزا با نشر خبرنامهای نوشته است که این افراد تحت فرماندهی قاری دوست محمد مشهور به ملا غازی و قاری عبدالحق که مسئولیت گروه تروریستی شعیب را داشته، فعالیت میکردند.
امنیت ملی نوشته است که این گروه تروریستی، در مربوطات ولسوالی سرخرود و نواحی مختلف شهر جلال آباد فعالیتهای تروریستی، جلب و جذب و اکمال سلاح و مهمات را انجام میدادند.
حدود یک هفته پیش نیز این ریاست مسئول جلب و جذب گروه تروریستی داعش در کابل را از ناحیه یازدهم شهر دستگیر کرده بود.
عبدالمهین، مسؤول جلب و جذب گروه داعش فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی دانشگاه کابل است که به گروه تروریستی داعش پیوسته بود. صفیالله دیگر فرد دستگیر شده نیز دستیار وی بوده است.
افراد بازداشت شده اعتراف کردهاند که در جلب وجذب افراد به گروه تروریستی داعش در شهرکابل سهم فعال داشتهاند. این افراد وظیفه داشتند تا خانوادههای گروه تروریستی داعش را از شهر جلال آباد به کابل و سپس به ولایت جوزجان انتقال دهند.
گروه تروریستی داعش در ماههای اخیر چندین اقدام تروریستی در شهر کابل و شماری از ولایتهای کشور انجام داده که تلفات سنگینی به غیرنظامیان وارد شده است.
امروز نیز در رویداد تروریستی ولایت قندهار که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته، 16 تن کشته و بیش از 35 تن دیگر زخمی شدند.