صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

طب عدلی ایران تجاوز به کودک افغان را تایید کرد

طب عدلی ایران تجاوز به کودک افغان را تایید کرد

احمد شجاعي، رئيس سازمان طب عدلي ايران، درباره نتايج آزمايشات طبي کودک آزاري يک دختر افغان در خميني شهر واقع در ولايت اصفهان گفت که در آزمايشات انجام شده موضوع تجاوز به اين دختر افغان تاييد شده است.
به گزارش خبرگزاري ميزان، وابسته به قوه قضائيه ايران، همزمان احمد خسروي وفا، رئيس عمومي محکمه ولايت اصفهان از تعيين بازپرس ويژهاي براي رسيدگي به پرونده کودک آزاري اين دختر افغان خبرداده و افزوده است که افرادي در این رابطه برای تحقیقات احضار و متهم چهرهنگاری شده است.
یک دختر ۵ ساله افغان در نهم جوزا در ولسوالی خمینی شهر توسط مردی ربوده شد و در یک خرابه نزدیک منزلش مورد تجاوز جنسی قرار گرفت.
هواگل ابراهیمی، مادر بهاره پنج ساله در مصاحبه با بیبیسی گفته که دخترش چهارشنبه گذشته ( 9جوزا) حوالی ساعت ۱۰ صبح برای خرید نان بیرون رفته بود که از سوی یک فرد ربوده شده و مورد تجاوز قرار میگیرد.
او گفت که پس از آن عامل حادثه با یک فرد موتورسایکل سوار دیگر از محل فرار میکند و بهاره را به کمک همسایهها به شفاخانه منتقل میکنند. در رابطه با پرونده تجاوز به این دختر افغان، موضوعی که موجب واکنش بسیاری از کاربران شبکههای اجتماعی و برخی از نمایندگان مجلس ایران شد، نامه محمد جواد ابطحی، نماینده مردم خمینی شهر، به رییس سازمان بهزیستی ایران بود.
آقای ابطحی در این نامه خواستار برکناری رئیس اورژانس اجتماعی ایران شده بود، در بخشی از این نامه آمده بود: " آقای جعفری رئیس اورژانس اجتماعی کشور در اقدامی ناشیانه، مسأله تجاوز به دختر افغانی در شهرستان(ولسوالی) خمینی شهر را رسانهای کرد، حال آنکه معلوم نیست تجاوز حتمی باشد. ثانیاً معلوم نیست متجاوزان چند نفر بودند و ثالثاً معلوم نیست، تبعه چه کشوری بودهاند."
محمود صادقی، نماینده مجلس ایران در واکنش به این اظهارات در توییتر خود نوشت که نماینده خمینی شهر انتساب نامه را به خود تائید و "با شدت وحدت" از آن دفاع کرده است.
همچنین عبدالکریم حسینزاده، نماینده دیگر مجلس ایران در واکنش به این نامه در توییتر خود نوشت: "آقای ابطحی مهم نیست متجاوزین به انسانیت چند نفر بودن، تجاوزشونده و متجاوز اهل کجا بودند، مهم این است تجاوز به انسانیت در کشوری رخ داده که من و شما در آن مسئولیم."
در همین حال افغانستان در واکنش به تجاوز به این دختر خردسال افغان در خمینیشهر اصفهان خواستار بررسی این رویداد شده است.
در خبرنامه وزارت خارجه کشور آمده که صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه، از سفیر کشور در تهران خواسته است تا این موضوع را "به گونه جدی" بررسی کرده و همچنین خواستار بازداشت عامل یا عاملان آن شده است.