صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار در ننگرهار حداقل 18 کشته و 49 زخمی برجای گذاشت

انفجار در ننگرهار حداقل  18 کشته و 49 زخمی برجای گذاشت

انفجار در نزدیکی دروازه ورودی دفتر مقام  ولایت ننگرهار دستکم 18 کشته و 49 زخمی برجای گذاشت.
این انفجار دیروز، یکشنبه 27 جوزا، زمانی رخ داد که شماری از اعضای طالبان بعد از دیدار با مقامات محلی و مردم، دفتر والی ننگرهار را ترک میکردند.
عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رسانهها گفته است که این حمله توسط یک مهاجم انتحاری پیاده صورت گرفته است. او آمار قربانیان این رویداد را تایید کرده است.
مقامات صحی ولایت ننگرهار نیز گفتهاند که دستکم 18 کشته و 50 زخمی به شفاخانههای این ولایت از محل حادثه انتقال داده شده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.
انفجار دیروز، دومین رویداد تروریستی در جریان آتشبس موقت دولت افغانستان و طالبان بود.
در یک حمله انتحاری روز شنبه به گردهمایی نیروهای امنیتی و گروه طالبان برای تجلیل از آتش بس در این ولایت دست کم 36 نفر کشته و بیش از 60 نفر زخمی شدند.
بعد از این حمله گروه طالبان اعلام کرد که "برای جلوگیری از تکرار چنین حوادث وحشتناک، امارت اسلامی به تمام مجاهدیناش جدی هدایت میدهد که هیچ یک از آنان اجازه ندارند که از سنگرهای شان به مناطق تحت کنترل دشمن وارد شوند و یا به شهرها رفت و آمد نمایند و این کار آنان جدا ممنوع میباشد."
در جریان سه روز عید که از سوی دولت و گروه طالبان آتشبس اعلام شده بود، شماری از اعضای گروه طالبان در مراکز شهرهای کشور آمدند و با مردم و نیروهای امنیتی عید را تجلیل کردند.
دولت آتشبس را بصورت یک جانبه برای ده روز دیگر تمدید کرد، اما گروه طالبان با نشر یک اعلامیه نوشتند که آنها آتشبس سه روزه را تمدید نخواهند کرد.
در اعلامیه این گروه آمده که آتشبس آنها در پاسخ به آتشبس اعلام شده از طرف حکومت افغانستان نبود، بلكه برای آرامی مردم ، برای سه روز جنگ را متوقف کردند.