صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در حمله طالبان بر قرارگاه اردوی ملی در فراه 20 سرباز کشته شدند

در حمله طالبان بر قرارگاه اردوی ملی در فراه 20 سرباز کشته شدند

در حملۀ تهاجمی طالبان بر یک قرارگاه اردوی ملی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، ۲۰ تن از نیروهای اردوی ملی کشته شدند.
دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه  گفت که شماری از طالبان نيز در اين حمله کشته شده اند، اما وى جزئيات آن را در اختيار ندارد.  اما طالبان محلى کشته شدن سه تن و زخمى شدن سه تن ديگر از افراد شان را در اين حمله تاييد کرده اند.
دادالله قانع مى گويد که اين درگیری حوالى ساعت ۱۲ شب  آغاز شد و تا چهار صبح شنبه ادامه داشت. به گفته وى، مقداری سلاح و مهمات اين قرارگاه را نیز طالبان با خود برده اند.
یک تن از باشندگان محل که نخواسته نامش در گزارش ذکر شود گفته که: "درگیری صورت گرفته اما حالا تانک ها آمده راه ها را مسدود کرده و جنازه ها را می برند و از داخل قرارگاه جزئیات ندارم".
به گزارش پژواک قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان مى گويد که در اين حمله به نیروهای دولتى تلفات سنگین وارد شده و اجساد پانزده تن از اين نيروها در ميدان نبرد باقی مانده است. او مى گويد که طالبان سلاح و مهمات اين قرارگاه را با خود برده اند.
گفتنی است که برخى منابع می گویند که سه  شب قبل نیز مخالفین مسلح دولت در حمله بر حوزه پنجم امنیتی پولیس در فراه، ده پولیس را کشته و زخمى کردند و پانزده تن دیگر را با خود بردند.
اما ناصر مهرى سخنگوى والى فراه با رد اسير شدن پانزده پوليس، گفته بود که در اين حمله چهار پوليس و پنج طالب کشته شده و شش پوليس و هفت طالب زخم برداشته اند.