صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فرمانده جدید نیروهای امریکایی و ناتو: برای آوردن ثبات سیاسی در افغانستان، فشار نظامی ضروری است

 فرمانده جدید نیروهای امریکایی و ناتو: برای آوردن ثبات سیاسی در افغانستان، فشار نظامی ضروری است

جنرال آستین اسکات میلر، که دیروزرسما فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان را به عهده گرفت، گفت که برای آوردن ثبات سیاسی در افغانستان،
فشار نظامی ضروری است.
جنرال میلر، دیروز یکشنبه 11 سنبله، در یک مراسم رسمی، بجای جنرال جان نیکلسن، به عنوان فرمانده جدید نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، معرفی شد.
او گفت که در کنار آوردن فشار نظامی بر مخالفان مسلح دولت افغانستان، برای گفتگوهای صلح با گروه طالبان تلاش خواهد کرد.
آقای میلر افزود که مردم افغانستان بیشتر از هر زمانی آماده صلح هستند و هراس افگنان نیز چاره دیگری بجز صلح با دولت افغانستان ندارند؛ زیرا این کشور هرگز به مکان امنی برای تروریستان، مبدل نخواهد شد.
فرمانده جدید نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفت که تصمیمات مهمی پیش رو دارد که نه تنها در افغانستان  بلکه بر دنیا تأثیر خواهد گذاشت.
این جنرال چهار ستاره ارتش امریکا، نهمین فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان و اولین فرماندهای که از سوی دولت دونالد ترامپ برگزیده شده است.
جنرال میلر که گفته شده یکی از برجستهترین فرماندهان ارتش آمریکاست پیش از این رهبری ستاد مرکزی نیروهای ویژه این کشور برای مبارزه سری با مظنونان تروریستی بینالمللی را بر عهده داشت. او در عملیات مشترک ضد تروریسم با ناتو و شرکای منطقهای امریکا تجربه زیادی دارد.
آقای میلر همچنین از نخستین سربازان امریکایی بوده که پس از یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به افغانستان فرستاده شده است.
جنرال میلر فرماندهی نیروهای امریکایی و ناتو را از جنرال جان نیکلسن به عهده گرفت که حدود دو و نیم سال و بیش از هرکس دیگر قبل از خودش، این مسئولیت را به عهده داشت.
جنرال نیکلسن در مراسم معرفی جنرال میلر گفت که اکنون زمان آن رسیده که جنگ در افغانستن پایان یابد. او افزود که شماری از افراد گروه طالبان نیز به صلح تمایل دارند. آقای نیکلسن گفت که اکنون نسبت به هر زمان دیگر، آغاز گفتگوهای صلح با گروه طالبان نزدیکتر شده و کشورهای عضو ناتو از برنامه صلح دولت افغانستان، حمایت میکنند.جنرال نیکلسن در شروع ماموریتش، پایان سال ۲۰۱۷ را پایان داعش در افغانستان خوانده و گفته بود که طالبان را وادار به نشستن دور میز گفتوگو میکند. اما حملات داعش در شهرها کماکان ادامه دارد و حملات طالبان از هر زمان دیگر گسترده تر شده است.
از زمان حمله نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ بیش از ۲۴۰۰ نیروی آمریکایی در کشور کشته شدهاند.