صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله انتحاری در کابل 7 کشته و 25 زخمی بر جای گذاشت

حمله انتحاری در کابل 7 کشته و 25 زخمی بر جای گذاشت

یک حمله کننده انتحاری به کاروان هواداران احمد شاه مسعود در چهارراهی تایمنی حمله کرد که بر اثر آن 7 تن کشته و 25 تن دیگر زخمی شدند. این حمله حوالی ساعت 3 بعد از ظهر روز یکشنبه 18 سنبله به وقوع پیوست.
حشمت استانکزی، سخنگوی پولیس کابل ضمن تایید آمار کشته و زخمی شدگان، گفته است که حمله کننده با موترسایکل به این کاروان حمله کرده است.
پیش از این حمله؛ حملهای دیگر در نزدیکی چهارراهی صحت عامه و سفارت ایالات متحده برنامه ریزی شده بود که قبل از رسیدن به هدف، توسط ماموران امنیت ملی از پای در آمد.
فرماندهی عمومی گارنیزیون کابل روز گذشته (17 سنبله) به هواداران احمد شاه مسعود، هشدار داده بود که از تجمعات غیرضروری خودداری کنند، زیرا دشمن به دنبال خلق فاجعه است. اما برخلاف هشدارهای گارنیزیون و پولیس کابل، صدها تن به خیابانهای شهر کابل همراه با اسلحه و موتر آمدند که انتقادهایی را نیز به همراه داشت.
عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی، در مراسمی به مناسبت هفته شهید در کابل برگزار شده بود، از برگزاری این گونه مراسم انتقاد کرد. آقای عبدالله افزود که با انجام فیرهای هوایی، راه بندان و ایجاد مزاحمت برای مردم، "شخصیت او را ترور میکنیم" و باعث بحثهای فراوانی در شبکههای اجتماعی میشویم. طی سالهای گذشته، همه ساله شهروندان کابلی شاهد چنین مراسمی است، اما تاکنون نیروهای امنیتی و حکومت نتوانسته به صورت جدی با مردم برخورد کنند.