صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله انتحاری ننگرهار ۳۲ کشته و ۱۲۸ زخمی برجای گذاشت

 حمله انتحاری ننگرهار ۳۲ کشته و ۱۲۸ زخمی برجای گذاشت

مقامهای امنیتی در ولایت ننگرهار میگویند که در حمله انتحاری به معترضان در این ولایت دستکم ۳۲ نفر کشته شدهاند. این انفجار در ولسوالی مومندره این ولایت رخ داده است.
عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفته است که در این حمله که جمعیت تظاهرکنندگان هدف قرار گرفت دستکم ۱۲۸ نفر دیگر زخمی شدند.
یک مقام امنیتی که خواسته نامش در خبر ذکر نشود، به بیبیسی گفته که حمله در داخل خیمهای انجام شده که معترضان برپا کرده بودند.
یکی از شاهدان گفته است که انفجار زمانی رخ داد که غیرنظامیان، خبرنگاران و نیروهای امنیتی برای خوردن غذای ظهر وارد این خیمه شده بودند.
این تظاهرات علیه یک فرمانده پولیس محلی راه اندازی شده بود. تظاهرکنندگان ادعا میکنند که او به مردم زورگویی میکند و باید برکنار شود. این فرمانده پولیس تاکنون در اینباره اظهار نظر نکرده است.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما گروه طالبان اعلام کرده که حملات دیروز در ننگرهار ربطی به این گروه ندارد.
در خبری دیگر از ولایت ننگرهار دو انفجار در این ولایت که در نزدیک دو مکتب دخترانه رخ داد، جان یک کودک را گرفت و چهار نفر دیگر را زخمی ساخت.
یکی از این انفجارها در نزدیک مکتب بیبی حوا در شهر جلالآباد و دیگری در ولسوالی بهسود و نزدیک مکتب ملکه حمیرا رخ داد.
گفته شده است که دو کارمند این مکاتب زخمی شدهاند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است، اما پیش از این گروه داعش تهدید کرده بود که به مکاتب دخترانه حمله خواهند کرد. به دنبال این تهدید ۸۰ مکتب دخترانه در شهر جلالآباد تعطیل شد.
ننگرهار ولایتی هممرز با پاکستان است و بخشهایی از این ولایت از پایگاههای داعش در افغانستان به شمار میرود.