صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۴۲ عضو گروه طالبان در میدان وردک کشته شدند

 ۴۲ عضو گروه طالبان در میدان وردک کشته شدند

منابع محلی ولایت میدان وردک اعلام کردهاند که درعملیات نیروهای هوایی کشور ۴۲ شورشی مخالف دولت کشته و حدود ۳۰ نفر نیز زخمی شدهاند.
عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک دیروز دوشنبه دوم میزان، به بیبیسی گفته که این عملیات در ولسوالی جغتو ولسوالی میدان وردک از روز عصریکشنبه آغاز و تاکنون ادامه دارد.
قبل از این گزارشهای وجود داشت که افراد غیر نظامی در این عملیات کشته شدهاند ولی آقای منگل کشته شدن افراد غیرنظامی را رد کرد و گفت که در این عملیات سه فرمانده مشهور طالبان به نام سید رحیم، ولسوال جغتو، ملاعبدالرحمن مشهور به زخمی از فرماندهان طالبان و ملا مسلم فرمانده طالبان در ولسوالی نرخ این ولایت نیز کشته شدهاند.
آقای منگل افزود که علاوه بر این افراد ۲۰ نفر زندانیانی گروه طالبان که شامل کماندوهای اردوی ملی و همچنین نیروهای امنیتی بودند، نیز از بند طالبان رها شدهاند.
وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای ویژه در یک عملیات ۶ سرباز اردوی ملی را از این زندان نجات داده و ۱۱ سرباز طالبان را کشتهاند.
طالبان نیز تایید کرده که عملیات نیروهای دولتی و آمریکایی در منطقه "ملاحافظ " در ولسوالی جغتو میدان وردک بر یک زندان طالبان انجام شده، ولی نیروهای طالبان توانسته که در برابر آنان مقاومت کرده و زندانیان را به محل امنی منتقل کنند.