صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: ٥٠ هزار نيرو براى تأمین امنيت انتخابات در مناطق مختلف کشور جا بجا مى شوند

وزارت داخله: ٥٠ هزار نيرو براى  تأمین امنيت انتخابات در مناطق مختلف کشور جا بجا مى شوند

  وزارت امور داخله، از انتقال مواد حساس انتخابات به مراکز ولایات خبر داده می گوید که از امروز( یکشنبه، 22 میزان) هزاران تن از نیروهای امنیتی، برای تامین امنیت انتخابات در مناطق مختلف کشور جا به جا می شوند.
نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله، دیروز در یک نشست خبری در کابل گفت که تمام مواد حساس انتخابات از کابل به مراکز ولایات انتقال شده و روند انتقال آن، از مراکز ولایات به ولسوالی ها آغاز يافته است.
به گفتۀ او قرار است امروز پنجاه هزار تن از نيروهاى امنيتى که ۴۵هزار تن آنان را پولیس و متباقی را منسوبین وزارت دفاع ملی و امنیت ملی تشکیل می دهند، در مناطق مختلف ولايات کشور براى تامين امنيت انتخابات جا به جا شوند.
او گفت که در هر مرکز رای دهی تا ۲۰ تن از نیروی امنیتی موظف شده و در اطراف مراکز رای دهی نیز قوت ها جا به جا می شوند تا مردم در فضای امن در این پروسۀ ملی شرکت کنند. وی افزود که قطعات ریزرف نيز در ولایات و مرکز آماده اند که در صورت نياز، از آنها نیز براى تامين انتخابات استفاده خواهد شد.
به گفته موصوف، انتخابات ۲۸ میزان، اولین انتخاباتی است که از نگاه امنیتی مدیریت آن را نیروهای امنیتی افغان بر عهده دارند.
دانش گفت که از نگاه امنیتی، هیچ نوع مشکل  موجود نيست و عملیات تصفیوی در مناطقى که تهدید است،  جریان دارد.
وی بدون ارایه جزییات گفت که در حال حاضر، ۱۹ ولسوالی زیر تهدید بلند امنیتی قرار دارد و نیروهای امنیتی، در تلاش اند تا زمینه برگزاری انتخابات در این ولسوالی ها را نیز فراهم سازند.
موصوف در مورد جزییات ارایه نکرده؛ اما خاطر نشان ساخت که ۱۹ ولسوالی در شمال، جنوب، غرب و شرق کشور موقعیت دارند.
وی گفت: «نیروهای امنیتی به هیچ کسی اجازه نمی دهند که در پروسه انتخابات مداخله و تقلب نماید، نیروهای امنیتی در سه کمربند وظیفه گرفته اند تا امنیت روز انتخابات را تامین کنند.»
وی در پاسخ به سوالی گفت: «شاهراه کابل- کندهار که در مربوطات ولسوالی سیدآباد میدان وردک به روی ترافیک مسدود شده بود، باز شده و عملیات تصفیوی جریان دارد؛ اما هنوز تهدیدات وجود دارد.»