صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس جمهور به مردم پروان: بـرای ایجاد اردوی منطقه‌ای همکاری کنید

رئیس جمهور به مردم پروان:  بـرای ایجاد اردوی منطقه‌ای همکاری کنید

رئیس جمهور در دیدار با بزرگان ولایت پروان از آنها خواسته است که در قسمت ایجاد اردوی منطقهای همکاری و تلاش کنند. آقای غنی دیروز (دوشنبه، 23 میزان) برای افتتاح چند پروژه انکشافی و دیدار با مردم و مقامات ملکی و نظامی، به ولایت پروان سفر کرد.
آقای غنی به بزرگان ولایت پروان گفته که این ولایت به عنوان دروازه صادراتی به آسیای میانه به شمار میرود و نیاز است امنیت در این ولایت تأمین شود.
او گفته است که تونل فعلی سالنگ جوابگوی نیازمندیها نیست و کار بالای سروی یک تونل جدید جریان دارد و به همین خاطر نیاز است که امنیت غوربند به عنوان راه بدیل، تأمین گردد.
سخنگوی وزارت دفاع ملی به تاریخ 12 ماه حوت سال گذشته به روزنامه "افغانستانما" گفته بود که برای حفظ مناطق پاکسازی شده از سوی نیروهای اردوی ملی، اردوی ویژه منطقهای ایجاد میشود.
دولت وزیری، سخنگوی سابق وزارت دفاع ملی گفته که اردوی ویژه منطقهای در چهار چوب اردوی ملی و تحت رهبری وزارت دفاع ایجاد خواهد شد و شمار نهایی این نیروها 36 هزار نفر خواهد بود، اما ممکن است نظر به ضرورت شمار خیلی کمتر از آن، استخدام شوند.
بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، این نیروها ماموریت دارند تا بعد از پاکسازی مناطق از وجود شورشیان و خروج نیروهای اردوی ملی، امنیت آن مناطق را حفظ کنند. این نیروها  از بین کسانی جذب میشوند که حد اقل یک دوره سربازی را در وزارت دفاع ملی گذرانده باشند.
افتتاح سرک جبلالسراج – نجراب
آقای غنی در سفرش به ولایت پروان، سرک جبلالسراج – نجراب را افتتاح کرد و گفت که احداث سرک چهارراهی بگرام – جبلالسراج نیز تا یک هفته دیگر تکمیل میشود.
سرک جبل السراج – نجراب به طول مجموعی ۵۰ کیلومتر در دوبخش به اکمال رسید که فاز دوم آن از محمود راقی الی نجراب به طول۲۷.۵ کیلومتر قبلاً افتتاح گردیده و فاز اول آن از جبل السراج الی محمود راقی به طول ۲۲.۴۸ کیلومتر دیروز توسط رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.
رئیس جمهور همچنان از جریان کار بازسازی قصر جبل السراج دیدن کرد و گفت که بر اساس خواست مردم پروان، هدایت دادم تا قصر تاریخی جبل السراج که یکی از افتخارات و جزء میراثهای بزرگ فرهنگی ما هست، احیا و بازسازی شود.
رئیس جمهور غنی از مسئولین به خاطر تسریع روند بازسازی قصر جبلالسراج و از وزارت اطلاعات و فرهنگ به خاطر کارهای شان برای احیای تمام آثار دورۀ غازی امان الله خان تشکر کرد و گفت که امیدوارم در سال آینده زمانی که صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور را جشن می گیریم، خرابه های ناشی از چهل سال بحران و جنگ، به محلات قابل استفادۀ مردم مبدل شود.