صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سه عضو خارجی داعش در کابل دستگیر شدند

سه عضو خارجی داعش در کابل دستگیر شدند

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که سه جنگجوی خارجی گروه تروریستی داعش را همراه با مقداری سلاح و مهمات در کابل دستگیر کرده
است.
این ریاست روز چهارشنبه، 23 عقرب با نشر خبرنامهای نوشته است که این تروریستان شهروندان ترکیه، تاجیکستان و پاکستان هستند.
امنیت ملی همراه خبرنامه، ویدیویی از اعترافات افراد دستگیر شده نیز منتشر کرده که به زبانهای ترکی، تاجیکی و اردو صحبت میکنند و در مورد نحوه پیوستنشان به گروه تروریستی داعش توضیح میدهند.
در خبرنامه همچنین نوشته شده است که در این رشته عملیات، 5 عضو گروه طالبان نیز دستگیر شده است. امنیت ملی نگفته که این افراد متعلق به کدام ولایت است.
ریاست امنیت ملی در خبرنامهاش نوشته است که این افراد قصد راه اندازی حملات "تروریستی و انفجاری" را بر مناطق نظامی و غیرنظامی در کابل داشتند.
گروه تروریستی داعش طی سال گذشته به این سو، چندین حمله تروریستی را در نقاط مختلف شهر کابل انجام داده و غیر نظامیان را هدف قرار دادند.
این گروه تروریستی تاکنون به سه مسجد، یک مرکز آموزشی، یک کلپ ورزشی و یک مرکز فرهنگی را در شهر کابل مورد حمله قرار داده و بیش از 300 تن را کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.
گروه تروریستی داعش، حدود سه سال پیش در شرق کشور در ولایت ننگرهار ظهور کرد و بعد به ولایتهای همجوار و سایر نقاط کشور گسترش یافت. این گروه تروریستی تاکنون صدها حمله تروریستی را برعهده گرفته است.