صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

والی دایکندی: حمله طالبان به ولسوالی پاتو عقب زده شد

والی دایکندی: حمله طالبان به ولسوالی پاتو عقب زده شد

سید اعلی رحمتی، والی دایکندی میگوید که نیروهای امنیتی کشور حمله گروه طالبان به ولسوالی پاتوی این ولایت را عقب زدهاند. آقای رحمتی  دیروز (یکشنبه، 25 قوس) به روزنامه "افغانستانما" گفت که طالبان ساعت دوازده و نیم شب شنبه حملات خود را بر پوستههای نیروهای امنیتی ولایت دایکندی در ولسوالی پاتو آغاز کردند و جنگ شدید تا ساعت پنج و نیم صبح روز یکشنبه ادامه داشت.
او افزود که بعد از ساعت پنج و نیم، نیروهای امنیتی حمله گروه طالبان را عقب زدند و پوستههای را که به تصرف طالبان در آمده بود، پس گرفتند.
آقای رحمتی افزود که در حمله گروه طالبان به ولسوالی پاتو، 9 تن از نیروهای امنیتی کشته شدهاند. او گفت که "دشمن نیز تلفات زیاد داده" اما آماری از تلفات گروه طالبان ارائه نکرد.
والی دایکندی گفت که اکنون وضعیت تحت کنترول نیروهای امنیتی است و شورای امنیت ملی به آنها اطمنیان داده که آمادگی برای حمایت هوایی از نیروهای امنیتی در ولسوالی پاتو وجود دارد.
به گفته والی دایکندی، رئیس جمهور غنی روز گذشته به شورای امنیت ملی دستور داده بود که رسیدگی به ولسوالی پاتوی ولایت دایکندی را در تمام روز در اولویت کاری خود قرار دهند و از نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمایت هوایی کنند.
آقای رحمتی همچنین گفت که قرار شده است که یک "تولی" از نیروهای کماندو در ولسوالی پاتو مستقر شود و عملیات تصفیوی را در این ولسوالی آغاز کند.
والی دایکندی همچنین از حمایت گسترده مردم از نیروهای امنیتی در ولسوالی پاتو خبر داد و گفت که شمار زیادی از مردم، اعلام کردهاند که در صورت نیاز، حاضر هستند به حمایت از نیروهای امنیتی به ولسوالی پاتو بروند.
ولسوالی پاتو در مرز با ولایت ارزگان، یکی از ولسوالی های آسیب پذیر ولایت دایکندی است و طالبان بارها بر این ولسوالی حمله کردهاند، اما با مقاومت نیروهای امنیتی، به عقب رانده شدند.
بعد از حمله گروه طالبان به ولسوالیهای جاغوری و مالستان ولایت غزنی و ولسوالی ارزگان خاص ولایت ارزگان، نگرانیها از حمله گروه طالبان به مناطق هزاره نشین افزایش یافته است.
حکومت نیز اعلام کرده است که تدابیر امنیتی جدی برای تأمین امنیت ولایتهای مرکزی روی دست دارد و نیروهای امنیتی بیشتر به این ولایات خواهد فرستاد.