صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تاریخ جدید برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

تاریخ جدید برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

کمیسیون مستقل انتخابات، تاریخ جدید برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 1398 را اعلام کرد و گفت که این انتخابات با سه ماه تأخیر در 29 ماه سرطان سال آینده برگزار خواهد شد.
عبدالبدیع صیاد، رئیس کمیسیون انتخابات، شام دیروز (یکشنبه، 9 جدی) گفت که این کمیسیون قادر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 31 حمل سال آینده نیست.
آقای صیاد بیان داشت:" انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای ولایتی، انتخابات شوراهای ولسوالی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی همزمان در 29 سرطان سال آینده برگزار میشود."
چندی پیش کمیسیون انتخابات، تقویم انتخابات ریاست جمهوری کشور را اعلام کرده بود که براساس آن قرار بود که انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 31 ماه حمل سال آینده برگزار شود.
اما اعضای کمیسیون انتخابات میگویند که آنان برای آوردن اصلاحات و بهترسازی روند انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری را به تعویق انداخته اند.
رئیس کمیسیون انتخابات در نشست خبری شام دیروز همچنان نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت پکتیا را اعلام کرد.
براساس نتایج ابتدایی، محمد نواب منگل، داکتر یار بازخان حمیدی، محمد ابراهیم غشتلی، سید حسن گردیزی، راضیه سعادت منگل توانسته اند که از ولایت پکتیا به مجلس نمایندگان راه یابند.
گفتنی است که کمیسیون انتخابات پیش از این، نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی 31 ولایت دیگر را اعلام کرده بود.
تاهنوز نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایتهای کابل و بغلان اعلام نشده است و قرار است که نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی این دو ولایت نیز به زودی اعلام شود.