صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

درعملیات بر مخفیگاه‌های طالبان مقدار زیادی اسلحه به دست نیروهای امنیتی افتاد

 درعملیات بر مخفیگاه‌های طالبان  مقدار زیادی اسلحه به دست نیروهای امنیتی افتاد

  رياست امنيت ملی مى گويد که درعمليات مشترک بر مخفيگاه هاى قوماندان طالبان در ولايت لوگر، مقدار زيادى سلاح و مهمات به دست نيروهاى امنيتى افتاده است. در خبرنامه اين رياست که دیروز (دوشنبه، 17 جدی) به نشر رسيده، گفته شده است که اين عمليات درمسیر شاهراه کابل- لوگر، ولسوالی خوشی و مرکز ولایت لوگر، بالاى مخفيگاه هاى قوماندانان طالبان هريک عمری، احمدیار، ملاآدم کوچی و قاری صفی الله راه اندازی شده است.
در ادامۀ خبرنامه افزوده شده است که در نتیجه این عملیات، ١میل دهشکه، ٣ قبضه راکت انداز RPG7 ، ٥ فیرمرمی75 توپ، ١میل کلاشنکوف، ٦عدد ماین، یک پایه دستگاه شارت کننده مرمی، ٥٧٠ کیلوگرام مواد انفجاریه، هزاران فیر مرمی سلاح ثقیل و خفیف، وسایل نظامی و ارتباطی از گروه طالبان به دست آمده است.
برپايه معلومات منبع، طالبان با استفاده از سلاح و مهمات متذکره، ضمن راه اندازی حملات و انفجارات، تهدید جدی و عامل مختل سازی وضعیت امنیتی در مسیر شاهراه کابل- لوگر بودند.
علاوه بر آن، طالبان در این مسیر کاروان های اکمالاتی نیروهای امنیتی را مورد حمله قرار داده و با ایجاد ایست های بازرسی موقت؛ دست به آزار، اذیت و اخاذی از نزد شهروندان می زدند.
در خبرنامه به زمان راه اندازى عمليات اشاره نشده است.