صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۷ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار سرپرست وزارت دفاع به طالبان: اگر صلح نکنید، سرکوب می‌شوید

هشدار سرپرست وزارت دفاع به طالبان: اگر صلح نکنید، سرکوب می‌شوید

  اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی کشور در سفرش به ولایت فاریاب به گروه طالبان هشدار داده است که اگر صلح نکند سرکوب خواهد شد.
آقای خالد با اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، روز دوشنبه، 17 جدی، در یک سفر از پیش اعلام نشده به ولایت فاریاب رفتند. سرپرست وزارت دفاع ملی در این سفر در جریان دیدار با مقامهای محلی فاریاب به گروه طالبان هشدار داده است که اگر با دولت صلح نکند، به صورت قاطع، سرکوب خواهد شد.
قول اردوی ۲۰۹ شاهین با نشر خبرنامهای به نقل از اسدالله خالد نوشته است که تأمین امنیت در فاریاب و اجرای پروژههای انکشافی در این ولایت، در اولویت برنامههای نیروهای امنیتی و حکومت قرار دارد.
براساس این خبرنامه، آقای خالد افزوده است که قرار است در کنار عملیات «ایثار ۱۰» یک عملیات دیگر نیز برای پاکسازی فاریاب از وجود جنگجویان طالبان به اجرا گذاشته شود. سرپرست وزارت دفاع ملی همچنان به مردم فاریاب اطمینان داده است که شاهراه میمنه – اندخوی از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی خواهد شد.
آقای خالد افزوده است که نیروهای دولتی برای این کار راهکار قوی در اختیار دارند و به هر قیمتی که شده لانهها و پوستههای طالبان را از کنار این شاهراه برخواهند داشت.
سرپرست وزارت دفاع ملی همراه با فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در حالی به فاریاب سفر کردهاند که هماکنون در بسیاری از ولسوالیهای این ولایت جنگ شدیدی میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان در جریان است.
مقامهای اردوی ملی نیز اعلام کردهاند که برای پاکسازی ولایت فاریاب از وجود گروه طالبان، حدود سه هفته پیش، عملیاتی را به نام «ایثار ۱۰» راهاندازی کردهاند که تاکنون در پی این عملیات، ۲۲۰ جنگجو و ۲۷ فرمانده گروه طالبان در فاریاب کشته شدهاند.