صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس بیش از صد تُن مواد انفجاری و مخدر را از یک مخفیگاه در لوگر کشف کرد

پولیس بیش از صد تُن مواد انفجاری و مخدر را از یک مخفیگاه در لوگر کشف کرد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که نیروهای قطعات خاص پولیس، در یک رشته عملیات ویژه، یک مخفیگاه بزرگ مواد انفجاری و مخدر را کشف و ضبط کردهاند. این عملیات در منطقه غوگیز ولسوالی ازره ولایت لوگر انجام شده و مخفیگاه مذکور  مربوط به گروه طالبان است.  این وزارت روز یکشنبه 23 جدی با نشر خبرنامهای نوشته است که در مخفیگاه مذکور، جنگ افزار و مواد مخدر انبار شده بود که شامل یک میل اسلحه 82 ملی متری، یک میل دهشکه، یک میل ماشیندار، دو میل تفنگچه، چهار فیر مرمی راکت طیاره، 5 فیر مرمی راکت، دهها فیرمرمی دهشکه و پیکا، 50 هزار کیلوگرام امونیم نایتریت و 53 هزار کیلوگرام چرس کشف و منهدم شده است.
وزارت امور داخله همچنین نوشته است که در پیوند به این رویداد سه مظنون نیز توسط نیروهای قطعات خاص پولیس دستگیر شده است.
به نقل از خبرنامه، نیروهای قطعات خاص پولیس، عملیاتی دیگری را در مربوطات ولسوالی قلعه زال ولایت کندز، راه اندازی کردند که در نتیجه آن 14 هراسافگن گروه طالبان کشته و 18 تن دیگر زخمی شدهاند.
وزارت امور داخله همچنین در خبرنامهای جداگانه نوشته است که نیروهای امنیتی و دفاعی در روستای ناامن ولسوالی پرچمن ولایت فراه، دو قومندان محلی هراس افگنان طالبان به نام های قاری عبدالله و ملا سید آقا کشتند.
در این عملیات، 10 شورشی دیگر وابسته به گروه طالبان کشته و 9 دیگر زخمی شدند. 4 موتر و مقداری جنگ افزار این گروه نیز تخریب و از بین برده شده است.
وزارت امور داخله میگوید که تااکنون چندین روستای ولسوالی پرچمن به گونه کامل از وجود گروه تروریستی تصفیه شده و عملیات ضد هراس افگنی در نقاط ناامن ادامه دارد.