صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بازدید کنندگان نمایشگاه بادام باغ از نبود سهولت ها و گرانی اجناس شکایت دارند

بازدید کنندگان نمایشگاه بادام باغ از نبود سهولت ها و گرانی اجناس شکایت دارند

  بازدید کنندگان نمایشگاه بادام باغ در کابل، ضمن استقبال از راه اندازی همچو برنامه ها، از بلندبودن قیمت برخی اجناس شکایت کرده، خواستار ایجاد سهولت های ترانسپورتی تا محل برگزاری نمایشگاه شدند.
نمایشگاه زراعتی و صنعتی، روز دوم حمل همزمان با مراسم تجلیل از جشن دهقان، برای پنج روز و بازدید به روی همه در بادام باغ شهر کابل با اشتراک نصیر احمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، محمد یعقوب حیدری والی کابل، شماری از دهاقین و برخی نمایندگان سکتور خصوصی گشایش یافت.
به گزارش پژواک، عبدالجلیل زاهد آمر پلان و هماهنگی برنامه های ریاست انکشاف خصوصی وزارت زراعت که در محل برگزاری این نمایشگاه حضور داشت، گفت که برای سکتور خصوصی که متشکل از صنعتکاران و زارعین می باشد، حدود ۳۰۰ غرفه گذاشته شده است، تا محصولات خود را به نمایش بگذارند.
وی افزود که دراین غرفه ها محصولات زراعتی، چون عسل، میوه خشک، لبنیات، اقسام مختلف شرینی، زعفران، ترشی، مربا، تخم های بذری اصلاح شده، ماشین آلات زراعتی،  وسایل زینتی منزل و گیاه های دارویی به نمایش گذاشته شده است.
موصوف گفت: «این نمایشگاه بر خلاف سال های گذشته، برای پنج روز به روی علاقمندان باز می باشد.»
ضیاگل ۵۴ ساله که با دو تن از نواسه هایش از نمایشگاه بادام باغ در شهر کابل دیدار کرده بود، حین برگشت به طرف منزل در میانه راه در نزدیکی نمایشگاه گفت که در نمایشگاه، وسایل محصولات خوب تولید وطن به نمایش گذاشته شده؛ اما قیمت های آن به تناسب بازار گرانتر است.
موصوف افزود، در حالیکه قیمت یک شال دست دوزی شده در بیرون از نمایشگاه، حدود ۸۰۰ افغانی می باشد؛ اما در این نمایشگاه آن را یکهزار افغانی می فروشند.
وی  خاطرنشان کرد که فروشنده گان، یک انگشتر نگین لاجورد را پنجصد افغانی می فروشند؛ در حالیکه همین انگشتر در بازار انتیک فروشی شهر کابل، ۲۰۰ افغانی قیمت دارد.
فهیمه مجید زاده یک تن از بازدید کنندگان این نمایشگاه، با خوشی از برگزاری همچو نمایشگاه ها، گفت: «از محصولات داخلی و وطنی بايد استفاده کنيم؛ چون به اقتصاد کشور کمک می کند.» موصوف افزود که بازدید کنندگان زیادی به این نمایشگاه آمده اند؛ اما از اینکه قیمت آن ها کمی از بیرون کرده گرانتر است، کمتر کسی علاقمند به خرید می شود.
شکیلا باشنده ولایت هرات و یک تن از زنان متشبث که در غرفه اش اقسام شیرینی های هراتی را به نمایش گذاشته است، گفت که راه اندازی همچو نمایشگاه ها بر رشد کارهای صنعتی و زراعتی کمک می کند.
موصوف افزود که صاحبان صنایع، با به نمایش گذاشتن محصولات شان با مستهلکین آشنايى پیدا می کنند و چگونگی محصولات شان را با آنان در میان می گذارند.
او خاطر نشان کرد که هرگاه نمایشگاه ها و بازارهای دایمی در کشور ایجاد شود، محصولات بیشتری به فروش می رسد و زمینۀ اشتغال برای افراد بیشتر فراهم می گردد.