صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دو انفجار در جشن دهقان در هلمند 3 کشته و 31 زخمی برجای گذاشت

 دو انفجار در جشن دهقان در هلمند 3 کشته و 31 زخمی برجای گذاشت

مسئولان امنیتی و صحی در ولایت هلمند میگویند که بر اثر دو انفجار پیاپی در جشن دهقان در این ولایت، سه تن کشته 31 دیگر زخمی شدند.
حوالی ساعت هشت صبح روز شنبه سه حمل، دو انفجار در استدیوم حامد کرزی در هلمند به وقوع پیوست. در این مراسم شماری از مقامهای بلندپایه این ولایت در مراسم جشن دهقان شرکت کرده بودند.
نصرت رحیمی، سرپرست سخنگوی وزارت داخله بعد از وقوع رویداد به رسانهها گفت که آمارهای ابتدایی 3 کشته و 31 زخمی را نشان میدهد.
آقای رحیمی گفت که این آمار نهایی نیست و امکان تغییر در قربانیان حادثه وجود دارد.
پیش از این شماری از رسانهها گزارش داده بودند که والی و قوماندان امنیه ولایت هلمند نیز در بین زخمیان است اما والی هلمند با نشر ویدیویی اعلام کرد که در این انفجارها آسیبی ندیده است.
دفتر والی هلمند نیز با نشر خبرنامهای نوشته است که بر اثر این انفجارها، محمدخان نصرت، رئیس اقتصاد ولایت، جان باخته است.
به نقل از خبرنامه دفتر والی هلمند، مجاهد الله صفاری معاون اداری والی، عبدالله علیزی معاون شورای ولایتی، حمیدالله ویار رئیس اطلاعات و فرهنگ، زلمی الکو رئیس زراعت و رفیع الله قلم معاون رئیس زراعت در بین زخمی شدگان هستند.
شاهدان رویداد به رسانهها گفتهاند که انفجار اول در داخل خیمه رخ داد و سپس بعد از فرار مردم، دومین انفجار به وقوع پیوست که چندین تن زخمی شدند.
بر اساس معلومات مقامهای امنیتی، مواد منفجره از قبل محل برگزاری مراسم جاسازی شده بود. گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.
گفتنی است که در اولین روز سال، در جشن جهنده بالا در کارته سخی شهر کابل، نیز سه انفجار ناشی از ماینهای جاسازی شده، به وقوع پیوست که در نتیجه آن 6 تن کشته و 23 تن دیگر زخمی شدند.
مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش برعهده گرفت.