صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امنیت ملی چهار غیرنظامی را از زندان طالبان در هلمند آزاد کرد

امنیت ملی چهار غیرنظامی را از زندان طالبان در هلمند آزاد کرد

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده که در یک عملیات ویژه، چهار غیرنظامی را از زندان طالبان در
ولایت هلمند آزاد کرده است.
بر اساس اعلامیهای که این ریاست دیروز (دوشنبه، 5 حمل) منتشر کرده، این عملیات در ولسوالی "خانشین" ولایت هلمند در جنوب کشور صورت گرفته است.
امنیت ملی در خبرنامه خود گفته است که این عملیات ویژه بالای محبس، قرارگاه و دیپوی سلاح ملا مبارک، مسئول نظامی گروه طالبان، راه اندازی شده بود. افرادی که در این عملیات از زندان طالبان در ولایت هلمند رها شدهاند، محمد خان، محمدعارف، محمد نبی و گل نور نام دارند. در این عملیات همچنین دو قرارگاه، 3 عراده موتر و 2 عراده موترسایکل گروه طالبان تخریب و 3 میل پیکا، 2 میل راکت، 7 میل کلاشینکوف، یک میل 303 بور، 23 عدد شاجور کلاشینکوف، 5 عدد پرتله ، 100 تخته بیرق گروه طالبان، 3  پایه مخابره ، 3 عدد آنتن مخابره، صدها فیر مرمی مختلف النوع سلاح های ثقیل و خفیف و مقدار زیادی اجناس مختلف النوع به دست نیروهای امنیت ملی افتاده که  بجز 3 میل پیکا، 2 میل راکت، 7 میل کلاشینکوف متباقی وسایط واجناس بدست آمده در محل عملیات از طرف تیم استحکام قطعات خاص امنیت ملی انفجار داده شده است .
این چندمین بار است که امنیت ملی غیرنظامیان را از زندانهای گروه طالبان در ولایت هلمند در جنوب کشور، آغاز میکند. این گروه در بخشهای از ولایت هلمند نفوذ و فعالیت دارند و زندانهایی را نیز ایجاد کره است که افراد ملکی و نظامیانی را در که جریان جنگ دستگیر میشوند، زندانی میکنند.