صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس هرات در پیوند به شلیک شادیانه 13 تن را بازداشت کرد

 پولیس هرات در پیوند به شلیک شادیانه 13 تن را بازداشت کرد

پولیس هرات در پیوند به شلیک شادیانههای پنجشنبه شب در شهر هرات که منجر به زخمی شدن هفت نفر شد، 13  نفر را بازداشت کرده است.
پنجشنبه شب به مناسبت 29 حمل، روز پیروزی مجاهدین در جنگ علیه نیروهای شوروی سابق در هرات، شلیک شادیانه در بخشهای مختلف شهر، آرامش مردم را برهم زد و هفت نفر را زخمی کرد.
عبدالحکیم تمنا رئیس صحت عامه هرات پژواک گفته که بعد از شلیک این شادیانهها، هفت نفر زخمی به شفاخانه حوزوی هرات انتقال داده شدند که شامل سه کودک و چهار نوجوان میشود.
سید محمد شیرزادی رئیس حج و اوقاف هرات، اين چنين شليک ها را خلاف اصول دینی، اخلاق  و فرهنگى دانسته گفته که هزاران بیمار، در خانه ها و بیمارستان به سر می برند و اینگونه شلیکها سبب بدترشدن وضعیت آنان مى شود.
برخى شهريان هرات نيز اين شليک ها را به شدت نکوهش کردند و از مقام های امنیتی در هرات می خواهند  با افرادی که دست به چنين عمل مى زنند، برخورد جدی کنند.
آنها اين شليک ها را نشان دهندۀ موجودیت سلاح ها در نزد مردم می دانند و مدعی اند که چنین افراد، دست به ناامنی در این ولایت می زنند.
در همین حال، جنرال امین الله امرخیل قوماندان امنیه هرات گفته با افرادی که شلیک های شادیانه نموده اند، برخورد جدی خواهد شد.
به گفته او، پوليس تا حال ۱۳ تن از این افراد را با هشت میل  سلاح بازداشت کرده است.