صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله به وزارت مخابرات 7 کشته و 8 زخمی بـرجای گذاشت

 حمله به وزارت مخابرات 7 کشته و 8 زخمی  بـرجای گذاشت

وزارت امور داخله اعلام کرده که در حمله به وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، هفت نفر کشته شده که شامل چهار غیرنظامی و سه نظامی هستند.هشت نفر دیگر نیز در
این حمله زخمی شدهاند.
حوالی ساعت یازده نیم قبل از ظهر دیروز (شنبه، 31 حمل) چهار مهاجم انتحاری بر وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی حمله کردند. در ابتدا در نزدیکی دروازه ورودی این وزارت یک انفجار صورت گرفت و سپس مهاجمان وارد محوطه این وزارت شدند و درگیری را با نیروهای امنیتی آغاز کردند.
وزارت امور داخله گفته که در این حمله چهار مهاجم انتحاری دست داشتند که بعد از حدود پنج ساعت درگیری، کشته شدند.
در زمان درگیری، کارمندان وزارت مخابرات در داخل ساختمان این وزارت بودند، اما قبل از پایان درگیری، از سوی نیروهای امنیتی نجات داده شدند. مقامهای امنیتی اعلام کردند که عملیات نظامی در محل، به دلیل حفظ جان کارمندان وزارت مخابرات، به آهستگی انجام شد.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.
وزارت مخابرات در منطقه مزدحم در مرکز شهر کابل واقع است. هتل پنج ستاره کابل سرینا که بارها هدف حمله مخالفان مسلح قرار گرفته نیز در این ساحه است.وزارتهای اطلاعات و فرهنگ و معارف و شهرداری کابل نیز در این منطقه موقعیت دارند.
واکنش ریاست جمهوری
ارگ ریاست جمهوری با نشر یک اعلامیه مطبوعاتی، این حمله را محکوم کرده است. در اعلامیه ریاست جمهوری به نقل از محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور آمده است که "دشمنان افغانستان با هدف قراردادن مامورین خدمات ملکی، حمله بالای تاسیسات عامه و ایجاد رعب و وحشت، یکبار دیگر ثابت ساختند که هدفی جز کشتار و جنایت ندارند."
رئیس جمهور افزوده که "چنین عملکردهای وحشیانه نه تنها مانع رسیدن مردم ما به آرمانهای والای شان که همانا پیشرفت و ترقی است، نمیگردد، بلکه عزم و ارادۀ نیروهای شجاع امنیتی و دفاعی ما را در راستای مبارزه با پدیدۀ شوم تروریزم و نابودی ریشههای ترور و دهشت، راسختر میسازد." این حمله دو روز بعد از لغو شدن کنفرانس دوحه در قطر انجام شد. قرار بود در این کنفرانس نمایندگان دولت افغانستان و طالبان، در مورد صلح در افغانستان گفتگو کنند.